فوم سرد، فوم گرم یا اسفنج؟

کافی است به مغازه های مبل فروشی سطح شهر سری بزنید و برای پرسیدن قیمت مبلی وارد مغازه ای شوید و درباره متریال و جنس به کار رفته در مبلمان سوال کنین بدون شک اولین چیزی که خواهید شنید در باب تعریف از مبلمان این است که در قسمت نشیمن از فوم سرد استفاده شده است زیرا فوم سرد به عنوان یک امتیاز مثبت برای مبلمان به شمار خواهد آمد.

به طور کلی فوم ها یا اسفنج های بسیار متنوعی وجود دارند که شاخص ترین آنها برای استفاده در مبلمان عبارت است از :

 

فوم سرد : فوم سرد با حرارت غیر مستقیم و در دمای کم تولید می شود که این دمای کم فرصت بیشتری به شکل گیری مولکول ها می دهد که نهایتا باعث افزایش طول عمر فوم سرد می شود.

 

فوم سرد
فوم سرد

 

فوم گرم: در کوره و با حرارت مستقیم و بالا تولید می شود و طبیعتا مولکول ها فرصت زمان کمتری برای تشکیل شدن خواهند داشت و علت عدم استحکام و مقاومت فوم گرم نیز به همین دلیل است.

فوم گرم
فوم گرم

 

 

راه تشخیص فوم سرد و گرم: برای شناسایی فوم سرد از گرم تنها کافی است قسمتی از فوم را فشار دهید و پس از چند لحظه دست خود را بردارید اگر جای انگشتان شما بر روی فوم باقی ماند فوم گرم است اما اگر اثری از جای انگشتان شما بر روی فوم نماند، آن فوم سرد است.

فوم ویژه : فوم ویژه ویژگی های فوم سرد و گرم را هم زمان داراست و برای مبلمان راحتی و استیل استفاده می شود.

اسفنج : اسفنج ها در تراکم های مختلف وجود دارند که هرچه ضخامت آنها بیشتر باشد طول عمر و دوام بیشتری خواهند داشت. بهترین نوع اسفنج، اسفنج های ۳۰ کیلیویی هستن که بسته به نیاز در قسمت های مختلف مبلمان مانند دسته ها، یا پشتی مبلمان استفاده می شود.

 

اسفنج
اسفنج

 

تعویض فوم های سرد نشیمن مبلمان زمانی که تعمیرات مبل به شکل اساسی ضرورتی ندارد و قسمت تکیه گاه سالم هست راهی اقتصادی و امکان پذیر هست.

به صورت اجمالی توضیحاتی درباره فوم ها و اسفنج ها داده شد اما مهمترین مورد این است که این محصولات ساخت کدام شرکت یا تولیدی است فوم سرد فوم خوبی برای نشیمن هست اما آیا تمام فوم های سرد موجود در بازار جنس درجه یک هستند و بعد از استفاده در نشیمن خیالمان راحت خواهد بود که تا سال ها افتی نخواهند داشت؟ قطعا اینطور نخواهد بود بعد از انتخاب نوع فوم صحیح برای هر قسمت عامل بعدی کیفیت فوم ها و اسفنج ها خواهد بود که حتما باید از شرکت هایی که فروش فوم مبل را با ضمانت ارارئه می دهند خریداری شود.

 

گروه مبل حامد در تعمیر و نگهداری انواع فوم صندلی های اداری،پایه صندلی اداری، صندلی های اداری شرکتی، اداری مدیریتی و هم در ترمیم و نوسازی صندلی هایتان به کمک شما می آید

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *