اهمیت تعمیر خرابی صندلی اداری چیست ؟

صندلی های اداری نیز مانند هر وسیله دیگری، عمر مفید دارند و پس از طی شدن این زمان، شاید دیگر کارایی اولیه را نداشته باشند. اما آیا همیشه تنها گزینه، تعویض صندلی است؟ آیا تعمیرات صندلی اداری می تواند راهی جایگزین برای خرید باشد؟
امروزه با بالا رفتن هزینه ی صندلی اداری، تعمیرات صندلی اداری به یک گزینه جایگزین و بسیار مناسب به جای خرید صندلی تبدیل شده است. تجربه نشان داده است، اگر تعمیرات صندلی به درستی و توسط یک تعمیرکار مجرب انجام شود، می تواند صندلی را دوباره به چرخه استفاده بازگرداند. امروزه تعمیرات صندلی اداری در بین شرکت ها و سازمان ها امری بسیار رایج است.
در طراحی صندلی های اداری، تلاش تولیدکنندگان مختلف داخلی و خارجی بر آن است تا با استفاده از آخرین تغییرات تکنولوژی، ملاحظات پزشکی در رابطه با ارگونومی و سایر پیشرفت های علمی نسبت به طراحی صندلی اداری مناسب برای استفاده های طولانی مدت روزانه، اقدام کنند. هدف از تمامی اقدامات فوق تلاش برای حفظ رقابت در میان انبوهی از کارگاه ها و کارخانه مختلف تولید صندلی اداری است.

همزمان با رشد و پیچیدگی اجزای مختلف و حساسیت روزافزون کاربران نسبت به سلامتی و راحتی خود در استفاده از صندلی ها و مبلمان اداری، صنف دیگری وارد معادلات بازار و بورس صندلی اداری و همزمان به مهمترین بخش این صنعت نیز تبدیل شد.

گاهی تعویض تعداد قابل توجهی از صندلی های اداری با صندلی های نو، به لحاظ اقتصادی برای مجموعه کاری مقرون به صرفه نیست؛ تحت این شرایط جای خالی نیروهای متخصص  برای تعمیر قطعات صندلی اداری که با دانش و تجربه لازم در رابطه با آخرین تغییرات به وجود آمده در ساخت صندلی به تعمیرات تخصصی صندلی می پردازند، احساس می شود.

تعمیر صندلی اداری
تعمیر صندلی اداری

لیست خدمات صندلی مبله حامددر تعمیرات صندلی اداری

خدمات تعمیرات صندلی مبله حامد به چند شاخه متفاوت تقسیم می شود :

 • تعویض فوم صندلی اداری
 • بازسازی و تعویض روکش صندلی اداری
 • تعویض قطعات صندلی اداری
 • تعمیر چرم صندلی اداری
 • تعویض دسته و پایه صندلی
 • رنگ کاری صندلی اداری
 • تعمیر انواع صندلی گردان و چرخدار
 • تعویض و تقویت فوم صندلی

بیشترین موارد خرابی صندلی اداری

 • شکستگی چرخ های صندلی
 • پوسیدگی یا از بین رفتن روکش صندلی
 • خرابی مکانیزم صندلی
 • نقص در جک هیدرولیک
 • سروصدای غیر معمول صندلی
 • لق شدن صندلی
 • کم شدن خودبه خود ارتفاع صندلی

تعمیرات صندلی

صندلی مبله حامد با ارائه خدمات تعمیرات صندلی  این امکان را به مشتریان خود میدهد که صندلی های فرسوده و کهنه خود را به یک صندلی نو و با کیفیت در محل زندگی یا محل کار خود تبدیل کنند . خدمات تعمیرات صندلی در محل شامل تعویض انواع قطعات صندلی: جک ، دسته ، پد صندلی ، پشتی ، تعویض فوم یا ابر صندلی :فوم سرد ، فوم گرم ، فوم ویژه و … ، تعویض روکش و رویه صندلی شامل خدمات : تعویض روکش پارچه ای ، تعویض روکش چرمی تمام خدمات تعویض و تعمیر قطعات شامل کیفیت های متنوع میباشد که طبعا هرچه از اجناس مرغوب تری در تعمیرات صندلی استفاده شود هزینه نیز بیشتر می شود.

 

دلایل خرابی صندلی اداری

نقص یا شکستگی مکانیزم صندلی

خرابی جک و فرونشست ارتفاع صندلی به دلیل تخلیه گاز

خرابی پشتی صندلی

خرابی چرخ های صندلی

شکستن دسته صندلی

افت کیفیت فوم و ابر

تعویض فوم صندلی اداری

هنگام تعویض فوم صندلی اداری مبل ابتدا تمامی روکش و فوم از بدنه صندلی درآورده می‌شوند و تنها بخشی از چارچوب صندلی باقی می‌ماند. در مرحله بعد فوم‌ یا اسفنج جدید به کف و پشتی صندلی چسبانده می‌شود. انجام نادرست این قسمت باعث ایجاد ناراحتی هنگام نشستن روی صندلی می‌شود. در مرحله آخر تعویض فوم صندلی اداری پارچه ها روی فوم یا اسفنج را می‌پوشاند و رویه اصلی روی صندلی قرار می‌گیرد. فوم های صندلی اداری در سه نوع و دسته متفاوت وارد بازار میشوند : 

فوم گرم صندلی

ویژگی اصلی فوم گرم سفت بودن آن است هرچند این خاصیت به مرور زمان نرم تر می شود. فوم های گرم معمولا  طول عمر پایین تری دارند و به مرور زمان به اصطلاح گود می روند و بعد از مدتی نیاز به تعویض فوم صندلی پیدا میکند.

 فوم سرد صندلی

فوم های سرد طول عمر و عملکرد بهتری دارند. صندلی هایی که با فوم سرد درست شده اند از کیفیت بالایی در دراز مدت برخوردار هستند و می توان روی دوام و بقای آنان بیش از سایر صندلی هایی که با فوم گرم ساخته می شوند، حساب کرد

فوم ویژه صندلی

فوم ویژه به گونه‌ای تولید می‌شود، که خواصفوم گرم و سرد را همزمان داشته باشد و از لحاظ نرمی و سفتی بین فوم سرد و فوم گرم قرار بگیرد که جدیدا برای مبل استیل و راحتی از این نوع فوم استفاده می‌شود.

تعویض قطعات صندلی اداری شامل چه مواردی است ؟

 • تعویض پایه صندلی اداری
 • تعویض جک صندلی اداری
 • تعویض مکانیزم صندلی اداری
 • تعویض پشتی صندلی اداری
 • تعویض دسته صندلی اداری

گروه تعمیرات صندلی مبله حامد با ارائه خدمات تعمیرات صندلی، تعمیر صندلی گردان، صندلی نیلپر، و تعویض انواع قطعات صندلی اداری شامل جک، پایه، مکانیسم، دسته و پشتی می شود . چنانچه مشکلی در عملکرد قطعات صندلی اداری شما به وجود آمد میتوانید از متخصصان صندلی مبله حامد مشاوره ی رایگان بگیرید و خدمات تعویض قطعات صندلی اداری و غیر اداری را در محل خود دریافت کنید. صندلی مبله حامد با استفاده از قطعات مرغوب و با کیفیت تضمینی و داشتن امکانات و تجهیزات فنی و کارگاه های مجهز صنعتی در طول مدت فعالیت خود توانسته شمار بسیاری از مشتریان را بدست آورده و حفظ نماید.

تعویض روکش صندلی اداری

زمانی صندلی شما نیاز به تعویض روکش صندلی پیدا میکند که روکش چرمی یا پارچه ای بعد از یک بازه زمانی مشخص کهنه و فرسوده شده باشد ، در چنین زمانی شما میتوانید از متخصصان صندلی مبله حامد مشاوره ی رایگان بگیرید و خدمات تعویض روکش صندلی را در محل خود دریافت کنید. در مرحله ی تعویض روکش صندلی ، ابتدا صندلی شما شکافته می شود سپس در مرحله بعد روکش صندلی اداری از کفی و پشتی صندلی جدا می شود سپس روکش جدید با با استفاده از چسب های صنعتی چسبانده می شود و در آخر هم با استفاده از منگنه های صندلی، روکش به صندلی کوبیده می شود.

دلایل تعمیر صندلی اداری

استفاده طولانی مدت از هر وسیله‌ای ممکن است آسیب‌هایی را نیز در بر داشته باشد. در این روزها به دلیل افزایش قیمت صندلی‌ اداری برای خرید، گزینه تعمیر صندلی را می‌توان بهترین انتخاب برای داشتن یک صندلی جدید دانست. تعمیرات صندلی اداری ویا هر صندلی چرخدار ویا ثابت هزینه‌های مارا نسبت به خرید یک صندلی جدید بسیار کاهش می‌دهد. تعمیرات صندلی از معدود خدماتی است که اگر به درستی انجام شود، حتی می‌تواند از یک صندلی نو و جدید کارایی و زیبایی بیشتری داشته باشد. فقط به شرط آنکه از تعمیر کاران باتجربه و حرفه‌ای برای تعمیر صندلی اداری ویا هر صندلی دیگه خود استفاده کنیم.

در تعمیرات صندلی اداری، تقریبا تمام بخش ها قابل تعمیر هستند. صندلی ممکن از پس از گذشت مدتی، در قسمت هایی مثل جک، پایه، دستی ها، پشتی و… مشکلاتی ایجاد شود که همگی قابل تعمیر هستند. گاهی مواقع روکش صندلی دچار پارگی می شود و یا فوم آن آسیب می بیند که هر دو قابل تعویض می باشند.

جک در تعمیرات صندلی اداری

جک صندلی اداری قطعه ای که در قسمت زیر نشیمنگاه قرار دارد و مهترین کاربرد آن تنظیم ارتفاع صندلی است. از آنجا که افراد ساعات کاری خود را روی صندلی اداری طی می کنند، مهم است که از استانداردهای لازم برخوردار باشد. یکی از ملزومات صندلی استاندارد وجود جک برای تنظیم ارتفاع به نسبت قد افراد است.

مطالب مرتبط:

 • علت پایین رفتن جک صندلی اداری

انواع جک صندلی اداری

جک هایی که در ساخت و تعمیرات صندلی اداری به کار می روند اکثرا وارداتی هستند. از جمله این جک ها می توان به جک های آلمانی، جک های تایوانی و جک های چینی اشاره کرد. جک های آلمانی کیفیت بالاتری نسبت به سایر مدل های دیگر دارند اما امروزه کمی در بازار کمیاب هستند. جک های تایوانی کیفیت متوسط و جک های چینی کیفیت پایینی دارند.

بیشتر بخوانید:

 •  انواع و کاربرد جک صندلی اداری

نحوه تعمیرات صندلی اداری

هرگاه به تعمیرات صندلی اداری نیاز داشتید، فقط کافیست با شماره تلفن های مندرج در سایت ما تماس گرفته تا تعمیرکاران ما که سال ها تجربه کاری در این زمینه دارند در محل حاضر شده و تعمیرات را در کمترین زمان انجام می دهند. اگر مشکل از جک صندلی اداری باشد، معمولا به راحتی انجام می شود.
تعمیرات صندلی اداری در قسمت جک به این گونه است که ابتدا صندلی را به پهلو می خوابانند تا تسلط کافی روی صندلی داشته باشند و سپس با یک چکش نرم پلاستیکی، با چند ضربه پایه های صندلی را جدا می کنند. در این مرحله اگر ابزار مناسب در دست تعمیرکار نباشد و یا خود تکنیسین مهارت کافی را نداشته باشد، می تواند به پایه ها آسیب بزند.
وقتی پایه ها از صندلی جدا شد، حک آزاد می شود و اکنون می توان آن را از صندلی جدا کرد. در اینجا جک را جدا کرده و با یک جک نو جایگزین می کنیم. نکته ای که در تعمیرات صندلی اداری بسیار حائز اهمیت است، کیفیت قطعاتی است که به جای قطعه های خراب جایگیزن می شوند. از فرد تعمیرکار بخواهید که از برندهای معتبر و با کیفیت استفاده کند.

تعمیر صندلی اداری

چند نکته در هنگام تعمیرات صندلی اداری

 • اگر تخصص ندارید، هیچ گاه برای تعمیر صندلی دست به آچار نشود. امکان دارد آسیب بیشتری به آن بزنید؛
 • کار تعمیرات صندلی اداری را به تعمیر کاران مجرب واگذار کنید؛
 • از تعمیرکار بخواهید حتما از قعطات با کیفیت استفاده کند؛
 • از تعمیرکار بخواهید برای جکی که برای صندلی شما نصب کرده، ضمانت بدهد؛
 • تا جایی که امکان دارد از جک های چینی استفاده نکنید. اگرچه قیمت پایین تری به نسبت سایر برندها دارند اما کارایی لازم را در دراز مدت از خود نشان نمی دهند.

بهترین انتخاب برای خرید صندلی اداری

کارمندان ادارات و مدیران زمان زیادی از روز خود را در محیط  اداری می گذرانند که بیشتر این مدت را روی صندلی و در حالت نشسته سپری میکنند. با توجه به این موضوع، مبلمان اداری یکی از ملزومات ضروری هر فضای اداری میباشد. در خصوص مبلمان و صندلی های خانگی، به راحتی و انعطاف اهمیت زیادی داده میشود اما در خصوص صندلی های اداری علاوه بر راحتی به اصول و مهندسی  طراحی آنها توجه ویژه ای میشود.  به این خاطر که نحوه قرارگیری ستون مهره هنگام نشستن، آن هم برای چندین ساعت متوالی، بسیار مهم میباشد. انتخاب مبلمان استاندارد به منظور جلوگیری از عوارض نشستن طولانی مدت، اهمیت زیادی دارد. حال باید ویژگی های مبلمان استاندارد و مناسب برای نشستن های طولانی مدت را دانست، تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.  در این خصوص میتوان از تجربه افراد یا مهندسان فعال در زمینه طراحی مبلمان و صندلی های اداری کمک و مشورت بگیرید.در ادارات ممکن است با انواع مختلفی از صندلی ها مواجه شوید که هر کدام طراحی، مهندسی و جنس مخصوصی دارند. دسته بندی کلی صندلی های اداری به این گونه میباشد:

صندلی مدیریتی

در ساخت صندلی های مدیریتی به ابعاد استاندارد پایند نبوده و معمولا بزرگتر و حجیم تر از سایر صندلی های اداری طراحی میشوند. همچنین به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب در ساخت، قیمت آنها بیشتر از سایر موارد موجود در بازار است.

صندلی کنفرانسی

صندلی های کنفرانسی قابلیت های چندانی نداشته اما از راحتی مناسبی برخوردارند که برای کنفرانس ها و جلسات چند ساعته مناسب میباشند. طراحی صندلی های کنفرانسی ساده بوده و تجملات چندانی در ساخت آنها به چشم نمیخورد.

صندلی انتظار

ساده ترین نوع صندلی های اداری، صندلی های انتظار هستند که برای مهمانان در سالن های انتظار بکارمیروند. قیمت چندانی نداشته و مواد اولیه بکار رفته در آنها، از جنس چوب و آهن است.

ویژگی های صندلی اداری استاندارد

 • دارای قابلیت تنظیم پشتی صندلی باشد
 • آرنج ها باید به صورت عدد هشت از شانه ها فاصله بگیرند
 • پشتی صندلی باید منعطف بوده و حالت  فنری داشته باشد
 • تکیه گاه و پشتی صندلی باید حالتی ایمن و راحت داشته باشد
 • هنگام استفاده مانع گردش خون بدن نشود
 • حفظ یا تغییر وضعیت بدن از قسمت کمر باید به آسانی صورت گیرد
 • برای حفظ سلامت ستون فقرات، تکیه گاه باید انحنای مناسبی داشته باشد
 • سطح آن، اصطکاک لازم را برای جلوگیری از لغزش و سرخوردگی را داشته باشد
 • دسته های صندلی باید ارتفاع مناسبی داشته و قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشند
 • عمق صندلی مناسب باشد زیرا در غیر این صورت لبه های نشیمنگاه آزار دهنده خواهند بود
 • ارتفاع صندلی برای افراد مختلف قابل تنظیم باشد

قطعات با کیفیت در تعمیرات صندلی

در موضوع تعمیرات صندلی اداری و گردان بحث کیفیت مطرح است. صندلی مبله حامد در تعویض انواع قطعات صندلی از درجه یک ترین و بهترین قطعات در تعمیر صندلی اداری و خانگی استفاده می کند. قطعات بکار رفته مانند جک صندلی ، چرخ ، پایه ، مکانیزم ، زیر دسته ، تسمه پشتی ، قفل کن ، دسته صندلی ، پایه کرمدار و پلاستیکی و… همگی از باکیفیت ترین و معتبرترین تولیدکنندگان تهیه شده است. تعمیرات انواع صندلی و مبلمان اداری شامل تعویض رویه ، جک ، پایه ، مکانیزم ، چرخ و فروش انواع قطعات صندلی اداری همچنین در زمان مناسب انواع خدمات فوق در محل انجام میگیرد علاوه بر خدمات فوق اگوستیک و صداگیری درب های اداری دولتی و شرکت های دولتی و خصوصی پذیرفته میشود.

تعمیرات صندلی اداری در محل

در صورتی که صندلی شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد امکان تعمیر صندلی در کمترین زمان ممکن با استفاده از بهترین کیفیت در محل وجود دارد. البته باید در نظر داشت که اگر صندلی شما نیاز به تعمیراتی بیش از چرخ داشته باشد، کمی زمان بیشتری نیاز خواهد بود.قطعات مثل جک صندلی، پایه، مکانیزم و چرخ صندلی را متخصصان تعمیر صندلی می‌توانند در محل تعویض کنند. تنها اگر صندلی شما نیاز به رویه کوبی، تعویض فوم و یا جوشکاری داشته باشد نمی‌توان در محل تعمیر کرد. تعمیرات انواع صندلی های اداری و غیر اداری .خانگی ومبلمان راحتی .کاناپه . صداگیری و عایقبندی دربهای آگوستیک و تعمیر انواع صندلی اداری و غیر اداری به در خواست شما محیط کاری شما توسط تعمیرکاران مجرب و ماهر ما تعویض و تعمیر می شود.
در هر کجای از تهران که باشید کافی است با صندلی مبله حامد تماس بگیرید؛ ما با ارائه خدمات تعمیرات صندلی اداری مبله حامددر محل، قادر هستیم نیاز شما به خرید صندلی جدید را با تعمیر صندلی های کارکرده، برطرف کنیم.

پیشگیری از خرابی صندلی اداری

برای پیشگیری از خرابی صندلی اداری خود باید از ابتدا  زمانی  که صندلی را خریداری می کنید از آن مراقبت کنید. صندلی از قطعات مختلف مانند: جک، پایه، دسته، مکانیزم، چرخ، فوم یا ابر و روکش یا رویه تشکیل شده است که هر کدام از این موارد نیاز به مقدار کمی مراقبت دارند تا سال های مستمر برای شما کار کند.
یکی از مواردی که شدیدا به صندلی چرخدار آسیب می زند و تعمیرات صندلی اداری درمحل را کمی دشوار می کند، پریدن بر روی آن است، خصوصا هنگامی که جک آن بالا است. این کار آسیب های جدی به صندلی می زند. نکته دیگر این که هنگام نشستن طولانی مدت روی صندلی، تمام وزن خود را در قسمت خاصی از صندلی وارد کنیم.
مثلا خیلی ها عادت دارند که روی قسمت جلویی یا همان لبه صندلی می نشینند و این باعث فشار بیش از حد به یک نقطه خاص از صندلی می شود.
شستن صندلی به آن آسیب می زند؛ به خصوص صندلی هایی که روکش پارچه ای دارند. این کار باعث نفوذ رطوبت به فوم ها و خرابی آن ها شود. تا جایی که امکان دارد، نباید صندلی را روی فرش قرار داد چرا که باعث ورود پرز و کرک های فرش به داخل چرخ های صندلی می شود.
توجه داشته باشید که خیس بودن بیش از حد پارچه و یا ریختن آب روی صندلی، نه تنها به صندلی آسیب می زند بلکه لکه را نیز بزرگتر می کند.
هنگامی که جسمی تیز در دست دارید، هنگام نشستن روی صندلی، بسیار مواظب باشید. اجسامی مانند خودکار، کلید و… می توانند باعث خراش یا پارگی روی سطح صندلی شوند. از بازیگوشی کودکان روی صندلی جلوگیری کنید. این کار به مرور صندلی را فرسوده و غیر قابل استفاده می کند.

تعمیر صندلی اداری
تعمیر صندلی اداری

پیشگیری از خرابی قطعات صندلی اداری

قطعات صندلی اداری نقش بسزایی در تشکیل اسکلت صندلی دارد. قطعات صندلی بیشتر از بقیه اجزای صندلی در معرض خرابی و فرسودگی قرار می گیرند. تعویض قطعات صندلی امکانی برای افراد فراهم می کند که به جای خرید صندلی نو، صندلی فرسوده و خراب خود را با استفاده از خدمات تعمیرات صندلی به یک صندلی نو و باکیفیت تبدیل کنند. در ادامه با روش های پیشگیری از خرابی صندلی اداری بیشتر آشنا خواهید شد.

چرخ صندلی اداری

چرخ های صندلی اداری در کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می شود. چرخ های ژله ای که در صندلی های اداری مورد استفاده قرار می گیرند به مراقبت بیشتری نسبت به چرخ های معمولی نیاز دارند. برای پیشگیری از خرابی صندلی اداری بهتر است که صندلی را روی فرش قرار ندهید؛ زیرا بافت های فرش به اطراف چرخ صندلی نفوذ کرده و موجب فشار چند برابری روی چرخ صندلی می شود. برای حرکت آسان چرخ ها بهتر است که صندلی اداری خود را روی پارکت یا سرامیک قرار دهید.

مکانیزم صندلی اداری

مکانیزم های صندلی اداری دارای دو نوع اتوبوسی و معمولی می باشد. مکانیزم های اتوبوسی همانطور که از اسم آن ها مشخص است همانند صندلی های اتوبوس ، قابلیت تنظیم زاویه و ارتقاع صندلی را دارند اما مکانیزم های معمولی فقط دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند.

برای پیشگیری از خرابی صندلی اداری ابتدا باید میزان قد خود و میزان درجه ای که روی صندلی راحت هستید را محاسبه کنید سپس ارتفاع و درجه پشتی صندلی را به اندازه همان مقدار محاسبه شده تنظیم کنید. برای افزایش طول عمر مکانیزم صندلی پیشنهاد می شود بعد از تنظیم دقیق ارتفاع و درجه صندلی دیگر آن را تغییر ندهید.

جک صندلی اداری

از جک‌های ۸ و ۱۰ سانتی‌متری معمولا در صندلی مدیریت استفاده می‌شود. جک ۱۲ سانتی‌متری رایج ‌ترین نوع جک در صندلی کارمندی به حساب می آید. از جک های بلندتر یعتی ۲۱ و ۲۷ سانتی متری در ساخت و تولید صندلی های اداری استفاده می شود. معمولا جک های صندلی اداری دارای سه نوع  چینی ، تایوانی و کره ای می باشد.

دلایل خرابی جک های صندلی اداری به سه دسته خرد شدن بلبرینگ یا واشر داخلی ، گشادی قسمت انتهایی پوسته جک و خالی کردن گاز تقسیم می شود. برای پیشگیری از خرابی صندلی اداری روی صندلی محکم نشینید، دسته مکانیزم را محکم نفشارید و ارتفاع صندلی را بیش از حد تنظیم نکیند.

دسته صندلی اداری

صندلی های اداری دسته های متفاوتی دارند. بعضی از دسته های صندلی ثابت و بعضی از دسته ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد. پد دسته صندلی اداری به منظور کاهش فرسودگی و آزرده نشدن آرنج  و ساعد دست فرد روی دسته صندلی قرار می گیرد. دسته صندلی اداری  به ندرت خراب می شود. شکستگی از مهم ترین دلایل خرابی دسته صندلی می باشد. برای پیشگیری از خرابی صندلی اداری بیش از اندازه روی آن فشار وارد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *