بخش های مهم در یک صندلی اداری

تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که چند ساعت در محل کارتان حضور دارید؟ اصلا انسان‌های نسل جدید چقدر زمان از زندگی‌شان را در اداره، شرکت‌ها یا محل کارشان می‌گذرانند؟ نشستن بر روی سطح مناسب و استاندارد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. صندلی ها از جمله رایج‌ترین نشیمن‌هایی هستند که در ادارات و شرکت‌ها کاربرد دارند. خرید انواع صندلی اداری براساس نیاز هر بخش از شرکت و سازمان انجام می‌شود. برای داشتن یک انتخاب موفقیت آمیز، باید حتما انواع صندلی اداری را بشناسید و تفاوت‌های مهم آن‌ها را درک کنید. به این ترتیب شانس زیادی دارید تا دست به انتخاب بزنید و بهترین کالاها را تهیه کنید.

اگر دغدغه انتخاب مناسب‌ترین نوع صندلی اداری را دارید یا قصد دارید برای خرید انواع صندلی اداری اقدام کنید، تا پایان همراه ما باشید تا ضمن بررسی انواع صندلی اداری و کاربردهای آن، پارامترهای مهم در انتخاب را بررسی کنیم.

بخش های مهم در یک صندلی اداری

قبل از بررسی انواع صندلی اداری، بهتر است بدانید که هر صندلی چه بخش‌های مهمی دارد و تفاوت‌های موجود در انواع صندلی‌ها و قیمت آن‌ها وابسته به چه پارامترهایی است. به این ترتیب خیلی بهتر می‌توانید با یک نگاه، صندلی‌های موجود در ویترین یک فروشگاه را بررسی کنید یا از طریق سفارش آنلاین صندلی‌های مدنظرتان را تهیه کنید.

۱-تنظیم ارتفاع

یکی از پارامترهایی که می‌تواند در هزینه نهایی یک صندلی اداری اثرگذار باشد، قابلیت تنظیم ارتفاع است. کیفیت متریال‌هایی که برای این بخش از صندلی استفاده می‌شود، به شدت در طول عمر مفید صندلی تاثیرگذار دارد. به همین دلیل باید حتما برای انتخاب صندلی به این موضوع توجه کرد. معمولا صندلی‌هایی که استفاده بیشتری دارند، باید دارای این ویژگی باشند. چرا که ضرورت تنظیم ارتفاع برای افزایش کاربردهای یک صندلی دور میزهای متفاوت، اهمیت بالایی دارد. این موضوع حتی برای افراد با قدهای مختلف نیز کاربرد دارد، چرا که امکان کاهش و افزایش ارتفاع برای تنظیم زاویه زانو را دارا هستند و می‌توانند حس بهتری را بر روی این صندلی‌ها تجربه کنند.

ساپورت گودی کمر

۲-ساپورت گودی کمر

شاید در بسیاری از صندلی‌های اداری ساده، این آپشن وجود نداشته باشد. اما این روزها به دلیل دست یافتن به اطلاعات ارزشمندی در خصوص آسیب‌های عدم وجود پشتی مناسب در صندلی، تولید کنندگان تلاش می‌کنند تا مطابق با آناتومی بدن انسان و نیازهای او دست به طراحی و ساخت بزنند. استفاده از ساپورت گودی کمر در پشتی صندلی به شما این امکان را می‌دهد که مدت زمان طولانی تری پشت میز نشسته و به کارتان ادامه دهید. عدم تحمیل فشار به ستون مهره‌ها و افزایش کیفیت زندگی افراد، از جمله پارامترهای مهمی است که با همین کار قابل دسترس است. پس بدیهی است که باید حتما برای استفاده‌های طولانی مدت در صورت تامین بودجه، از همین نوع صندلی‌ها تهیه کنید.

۳-ابعاد صندلی

اگر برای خرید صندلی بر روی هر کدام از آن‌ها نشسته باشید، متوجه تفاوت ابعاد صندلی‌ها شده‌اید. هر صندلی ابعاد خاصی دارد و برخی از آن‌ها دارای یک استاندارد مشخص هستند. طول، عمق و عرض صندلی یکی از پارامترهای تعیین کننده در خرید آن است. عدم وجود فضای کافی یا نیاز کارکنان به دارا بودن صندلی پهن یا بزرگ از جمله موارد تعیین کننده در این زمینه است. به همین دلیل می‌توان ابعاد را به عنوان یکی از موارد مدنظر در انتخاب درنظر گرفت.

چرخ انواع صندلی اداری

۴-نوع چرخ‌ها

کیفیت چرخ ها در انواع صندلی اداری یکی از پارامترهایی است که می‌تواند قیمت نهایی کالا را تعیین کند. روان بودن چرخ‌ها برای جابه‌جایی آسان در محیط‌های خاص به طور ویژه‌ای اهمیت دارد. به همین دلیل لازم است تا حتما در زمان خرید انواع صندلی اداری، بر روی آن نشسته و کیفیت حرکت و روان بودن چرخ‌ها را بسنجید.

۵-جنس کفی و پشتی صندلی

تا به حال تجربه نشستن بر روی صندلی‌های چرمی با طراحی نامناسب را داشته‌اید؟ قطعا پس از بلند شدن از روی صندلی متوجه تعرق زیاد بدن‌تان شده‌اید. جنس کفی و پشتی صندلی‌های اداری خصوصا برای نواحی که مصارف طولانی مدتی دارند، اهمیت زیادی دارد. معمولا انتخاب کفی یا پشتی توری برای کاربردهای خاص که افراد ساعات زیادی را بر روی صندلی می‌گذرانند، بسیار مطلوب است. استفاده از الیاف با امکان تبادل هوای مناسب نیز گزینه مناسبی است. کلیه این موارد می‌تواند هزینه ساخت نهایی یک صندلی با کیفیت یا معمولی را مشخص کند.

با انواع صندلی اداری آشنا شوید

با انواع صندلی اداری آشنا شوید

شناخت انواع صندلی اداری به شما دید خوبی برای انتخاب می‌دهد. به همین دلیل لازم است تا انواع صندلی اداری را بشناسید و به بهترین شکل ممکن برای خرید آن آماده شوید. یادتان باشد که در هر محیط اداری یا تجاری، متناسب با کاربری نواحی مختلف، مراجعه کنندگان و افراد حاضر در مجموعه، تعداد و نوع صندلی‌ها تعیین می‌شود.

صندلی اداری ثابت

۱-صندلی اداری ثابت

معمولا زمانی که فضای اداری ساکن بوده، رفت و آمد در آن کم‌تر باشد یا بودجه مدنظر برای تهیه صندلی اداری کم‌تر از هزینه صندلی‌های چرخ دار باشد، خرید صندلی ثابت بهترین گزینه است. همان‌طور که از اسم آن پیدا است، این صندلی‌ها دارای پایه ثابتی هستند که به راحتی در زیرشان قرار می‌گیرد و امکان حرکت در لحظه ندارند. حتی در بعضی فضاها که نظم اهمیت بالایی دارد، صندلی اداری ثابت از طریق یک فیکس کننده به زمین میچسبد تا از محل مدنظر حرکتی نداشته باشد. این صندلی‌ها معمولا ارزان قیمت‌تر از نمونه‌های چرخ دار هستند چرا که پیچیدگی ساخت آن‌ها کم‌تر است. صندلی‌های ثابت انواع مختلفی دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

۱-صندلی کنفرانس

یکی از رایج‌ترین انواع صندلی اداری ثابت، صندلی کنفرانس است. بدیهی است که در یک سالن کنفرانس افراد دور میز کنفرانس به شکل ثابت قرار دارند و نیازی به جابه‌جایی سریع در سالن نخواهند داشت. در چنین فضاهایی است صندلی کنفرانس استفاده می‌شود که پایه‌های ثابتی دارد و نشستن بر روی آن به دلیل ابعاد بزرگ راحت است. این مدل صندلی با کفی و پشتی نسبتا پهن و عمیق به شما امکان می‌دهد تا خیلی راحت و ریلکس بر روی آن نشسته و به امور اداری در یک کنفرانس رسیدگی کنید.

۲-صندلی انتظار

صندلی انتظار نیز دارای پایه‌های ثابتی است که بدون چرخ بر روی زمین قرار دارند. این صندلی‌ها معمولا ابعاد کوچک‌تری نسبت به صندلی کنفرانس دارند و سبک‌تر هستند. جالب است بدانید که دارا بودن دسته یا عدم دارا بودن آن، کاملا سلیقه‌ای است. اگر صندلی انتظار به شکل چسبیده به هم تهیه شود، دسته‌های اشتراکی در آن وجود دارد. اما در صورتی که صندلی انتظار تکی خریداری شود، هر صندلی به طور مستقل دارای دسته و پشتی است. هرچند این مدل صندلی‌ها ابعاد مختلفی دارند که براساس محدودیت‌های فضا انتخاب می‌شوند.

۳-صندلی کانتر

در فضاهایی که مشتریان نیاز به نشستن، نوشتن یا نوشیدن دارند، از صندلی کانتر استفاده می‌شود. این صندلی‌ها با پایه‌های متنوعی عرضه می‌شوند و شکل و فرم متفاوتی دارند. براساس دیزاین محیط و کاربرد مدنظر، می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *