تأثیر مبلمان اداری بر بهره وری و موفقیت کسب و کار:

وقتی نوبت به موفقیت در کسب و کار و دفتر مدرن می رسد، این دفتر باید نشانگر یک چیز باشد: «سازندگی و تولید». البته در نگاه اول ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما سازنده بودن و سازنده ماندن در واقع یک مفهوم کاملاً پیچیده است.

بهره وری  :

بهره وری دارای معناهای متفاوتی است و زیر بخش های مختلفی وجود دارد که زیر چتر واژه بهره  وری کاری قرار می گیرند.

بهره  وری شامل تجهیزات، میزان کارکرد خوب و مفید ، سرعت کارکرد، میزان کارآمدی انرژی. هزینه ها و میزان تاثیر آنها بر سود، ارزش فردی مشتریان و تعداد خریدهایی است .که انجام می دهند می شود.

بهره وری همچنین شامل کارکنان و روحیه آنها در محیط اداری نیز می شود . ممکن است تعجب کنید که چرا شادی کارکنان شما امری بزرگ است. برخی از مدیران تصور می کنند تا زمانی که کار انجام می شود، فرقی نمی کند که کارمندان پشت میز اداری خود لبخند بزنند و کار خود را دوست داشته باشند یا خیر؟ باید بگوییم رضایت نسبی کارمندان بر روی انگیزه آنان و افزایش بهره وری کار تاثیر مستقیم دارد.

اگر صاحب کسب و کاری هستید که برای روحیه کارکنان اهمیت زیادی قائل نیستید، به سادگی به بهره وری نخواهید رسید. در واقع این کارمندان هستند که وظایف و امور را انجام می‌دهند؛ چه ماشین‌ها را وادار به انجام آن کنند و چه خودشان آن را انجام دهند، آنها هستند که فرآیند را کنترل می‌کنند. اگر یک کارمند خوشحال و با انگیزه باشد، بدون اینکه از او خواسته شود سخت‌تر کار می‌کند، به طور مداوم در اتاق کنفرانس ایده‌هایی ارائه می‌کند و به شغلی که انجام می‌دهد اهمیت می‌دهد. وقتی به چیزی اهمیت می دهید، عملکرد بهتری دارید، زیرا برای شما معنی دارد.

از طرف دیگر، اگر کارمندان شما راضی نباشند، حداقل کار را انجام خواهند داد و نه بیشتر. آنها سر کار می آیند، روز را پشت سر می گذارندو به خانه می روند.در این حالت آنها فراتر از این نمی روند، به ایده پردازی اهمیتی نمی دهند و احتمال اشتباهات بیشتری وجود دارد.

راز دیگر این است که بهره وری اداری برابر است با سود بیشتر؛ اگر بهره وری بیشتری داشته باشید، با منابعی که در اختیار دارید کارهای بیشتری انجام می دهید، و این بدان معناست که سود بیشتری در راه است.

مزایا انتخاب بهترین مبلمان اداری برای کسب و کار شما:

ما وقت زیادی را صرف تزئین خانه هایمان و درست جلوه دادن آنها می کنیم. زیرا زمان زیادی را در آنجا می گذرانیم و می خواهیم آرام و شاد باشیم. ما می‌خواهیم خانه‌هایمان شیک و راحت باشد، زیرا این به ما احساس خوبی می‌دهد. محیط اداری هم فرقی نمی کند.

در اینجا دو انتخاب وجود دارد؛ می توانید مبلمان با کیفیت و استاندارد تهیه کنید یا می توانید مبلمان نامرغوب را انتخاب کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید، شاید حتی به سراغ مبلمان اداری دست دوم بروید که روزهای بهتری را به خود دیده است و مطمئناً پول نقد اضافی در حساب تجاری خود خواهید داشت. می‌توانید به دیوارهای خود نگاه کنید و فکر کنید رنگ‌آمیزی خوب است و یک سال دیگر دوام می‌آورد، و می‌توانید این کار را انجام دهید. سوالی که پیش می آید این است که آیا این انتخاب ها مولد کسب و کارها خواهد بود و در برند سازی شرکت شما تاثیر مثبت خواهد داشت؟ پاسخ منفی است؛ باید بگوییم انتخاب مبلمان اداری نامناسب و عدم چیدمان و طراحی داخلی محیط اداری نه تنها بر کسب و کار شما تاثیر مثبت بلکه تاثیر منفی نیز خواهد داشت.

آیا ترجیح می دهید در یک دفتر خسته کننده، کسل کننده، یا یک دفتر با مبلمان اداری شیک و مدرن کار کنید؟ قبلاً اشاره کردیم که کارمندان علاقه دارند در فضایی پویا و مدرن کار کنند. شاید با صندلی‌های اداری ارگونومیک و میزهای استاندارد اداری بتوان روحیه کار و پویایی را در کارمندان افزایش داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *