-صندلی اداری چرخ دار

صندلی‌های اداری چرخ دار به عنوان گزینه‌ای ثابت در خرید لوازم اداری شناخته می‌شوند. معمولا برای بررسی انواع صندلی اداری، نوع چرخ دار آن به شدت مورد نظر قرار می‌گیرد. این نوع صندلی نیز مانند صندلی ثابت، نوع‌های مختلفی را شامل می‌شود که براساس نیاز تهیه می‌شوند. جهت آشنایی بیشتر شما، لیستی از انواع صندلی اداری چرخ دار را مرور می‌کنیم.

صندلی چرخ دار مدیریتی

۱-صندلی چرخ دار مدیریتی

صندلی‌های بزرگ با پشتی بلند و دسته‌های پهن، به عنوان صندلی مدیریتی شناخته می‌شوند. این مدل از صندلی اداری معمولا در دفتر مدیریت قرار می‌گیرد. راحتی در این مدل صندلی حرف اول را می‌زند. اولویت بعدی پس از راحتی صندلی، کیفیت و جذابیت ظاهری آن است. در بیانی ساده تر، با نگاه کردن به این صندلی می‌توانید متوجه جایگاه فرد شوید و به نوعی فاخر بودن در طراحی ملموس است. در بعضی مدل‌ها صندلی مدیریتی به شکلی کلاسیک ساخته می‌شود که شکل و فرم اداری دارد و تنها ابعاد آن بزرگ‌تر است. در برخی سبک‌ها، استفاده از چوب و منبت نیز دیده می‌شود که انتخاب آن‌ها همگی وابسته به سلیقه شخصی است.

صندلی چرخ دار کارمندی

۲-صندلی چرخ دار کارمندی

یکی از رایج‌ترین انواع صندلی اداری، صندلی اداری کارمندی رخ دار است. این نوع صندلی کیفیت بالایی دارد و می‌تواند تمام پارامترهایی که در ابتدای مقاله در خصوص آن توضیح داده شد را دارا باشد. این صندلی‌ها به صندلی کارشناسی نیز شهرت دارد. معمولا افرادی که بیش از ۵ ساعت پشت میز هستند، از صندلی کارمندی استفاده می‌کنند. کیفیت و جذابیت این صندلی وابسته به دانش و کیفیت طراحی توسط شرکت تولید کننده است. اهمیت ارگونومی طراحی و کیفیت چرخ‌ها و تنظیم ارتفاع در این صندلی‌ها حرف اول را می‌زند.

صندلی ارگونومیک کامپیوتر

۳- صندلی ارگونومیک کامپیوتر

در فضاهایی که افراد کار اصلی خود را با کامپیوتر انجام می‌دهند، معمولا صندلی کامپیوتر اهمیت زیادی دارد. این نوع صندلی سبک‌تر ساخته می‌شود و به نسبت صندلی کارمندی کوچک‌تر است. اما نحوه طراحی دسته‌ها و پشت آن به گونه‌ای است که فرد به راحتی امکان نشستن پشت میز کامپیوتر را دارا باشد. هرچند در شرکت‌ها معمولا از صندلی کامپیوتر به جای صندلی کارمندی یا بالعکس استفاده می‌شود، اما بهتر است بدانید که بهترین صندلی کامپیوتر دقیقا همین نوع صندلی است و معمولا شرکت‌های تولید کننده به خوبی می‌توانند تفاوت آن را به شما توضیح دهند.

۴-صندلی چرخ دار ارگونومیک مدل زین اسبی

صندلی چرخ دار ارگونومیک زین اسبی، یکی از طراحی‌های هوشمندانه ای است که مناسب افراد بی قرار است! شاید برای‌تان جالب باشد اما بسیاری از افراد قابلیت نشستن‌های طولانی مدت بر روی صندلی را ندارند. به همین دلیل خستگی، فشار به ستون فقرات و نشیمنگاه موجب می‌شود تا چندان میلی به حضور در فضاهای اداری نداشته باشند. اما استفاده از صندلی چرخ دار زین اسبی بدون دارا بودن پشتی، شانس زیادی برای ایجاد فضای مطلوب و مناسب فراهم می‌کند. به این ترتیب می‌توانید کار مفیدتان را پشت میز انجام داده و به راحتی در فضا جنب و جوش داشته باشید.

۵-صندلی چرخ دار ارگونومیک مدل زانویی

اگر اهل نوشتن باشید یا کارتان طراحی و دقت بر روی یک سطح خاص باشد، قطعا با هیچ کدام از انواع صندلی اداری احساس راحتی نمی‌کنید. خوشبختانه نیازسنجی دقیق شرکت‌های تولید کننده صندلی اداری موجب شده است تا به راحتی متناسب با نیاز شما کالایی طراحی و پیاده سازی شود. صندلی چرخ دار ارگونومیک زانویی یکی از همین گزینه‌ها است که به شدت کار افراد را آسان کرده است. این صندلی‌ها به خوبی فشار را از روی ستون فقرات برمی‌دارند تا خیلی راحت بر روی صندلی نشسته و وزن‌تان را بر روی زانو و پاها تقسیم کنید. استفاده از این سبک صندلی برای زمان‌های خیلی طولانی گزینه مناسبی نیست اما تسلط و کیفیت عملکرتان برای اقدامات خاص بر روی یک سطح را میسر می‌کند.

بهترین صندلی اداری

چگونه انواع صندلی اداری را انتخاب کنید؟

تا اینجا متوجه تنوع بالا در انواع صندلی اداری شده‌اید! این صندلی‌ها برای کاربردهای گوناگونی طراحی و عرضه می‌شوند تا مشتریان براساس نیازشان دست به انتخاب بزنند. اما لازم است بدانید که نحوه انتخاب و تعداد هرکدام از این صندلی‌ها پروسه مجزایی است که باید برای آن وقت کافی اختصاص دهید. در ادامه ایده‌های رایج در تعیین نوع صندلی را باهم مرور می‌کنیم.

  1. تعداد نیروی انسانی شاغل در هر بخش را مشخص کنید و براساس همین موضوع دست به تهیه صندلی‌های مخصوص کارمندان بزنید.
  2. براساس تعداد افراد در سالن انتظار یک میانگین طی ۱ الی ۲ هفته تهیه کنید و تعداد صندلی انتظار را براساس همین میانگین تهیه کنید.
  3. ظرفیت سالن کنفرانس را مشخص کنید، میز مدنظر را تهیه نمایید و تعداد صندلی‌ها را متناسب با ابعاد آن‌ها و ظرفیت سالن مشخص کنید.
  4. برای خرید صندلی‌های ارگونومیک و خاص، حتما به کاربرد آن برای افراد خاص در شرکت توجه کنید و به تعداد محدود دست به خرید بزنید.

خلاصه مطلب

شاید قبل از مطالعه این مقاله، تصورتان از انواع صندلی اداری، صندلی مدیریتی و صندلی طبی کامپیوتر بوده است! اما با مطالعه دقیق متوجه شده‌اید که انواع مختلفی وجود دارد که با توجه به نیازی که در محل کار احساس می‌کنید، باید دست به انتخاب بزنید. اطلاع از تمام پارامترهای اثرگذار در طراحی و ساخت محصولات به شما دید بهتری ارائه می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین محصول را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *