علت پایین رفتن جک صندلی اداری چیست؟

  1. کم یا تموم شدن طول عمر جک صندلی: اگر صندلی اداری شما بعد از چندین سال دچار مشکل شده احتمالا به دلیل اصطکاک و گشاد شدن استوانه های سیلندر، جک صندلی اداری از کار افتاده ویا فرسوده شده است.
  2. پریدن روی صندلی اداری و خالی شدن گاز سیلندر: اگر شما روی صندلی مخصوصا در  زمان و حالتی که جک بالا قرار گرفته بپریدن و یا فشار زیادی بنشینید، گاز سیلندر درون صندلی بطور ناگهانی خالی می شود و صندلی به پایین سقوط می کند.
  3. شکسته شدن بلبرینگ و واشر: ممکن است به دلیل ضربه  سنگین به صندلی اداری یا چرخیدن زیاد واشر داخلی جک خرد شود.

احتمال دارد که دلایل دیگری هم وجود داشته باشد اما طبق بررسی های انجام شده  عمده دلایل خرابی جک ها این سه دسته هستند که البته در هر سه حالت با تعمیر و یا تعویض جک مشکل رفع می شود برای اطلاع از قیمت تعمیرات صندلی اداری با تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

 

وظیفه جک صندلی چیست ؟

علت پایین رفتن جک صندلی اداری چیست؟
علت پایین رفتن جک صندلی اداری چیست؟

یکی از مهم ترین اجزای صندلی جک آن است که قد و ارتفاع صندلی را تنظیم می کند ، جک صندلی اسفاده از صندلی را راحت تر می کند و دیگر لازم نیست برای هر میز یک صندلی متناسب با ارتفاع آن تهیه کنید بلکه جک صندلی میزان ارتفاع صندلی با میز را تنظیم می کند . جنس جک صندلی فلزی یا همان آهنی است که داخل آن گاز نیتروژن وجود دارد و در جریان است که پیستون و میله در داخل آن برای کار کردن استفاده می شود . بالا و پایین رفتن صندلی توسط گاز نیتروژن با عقب و جلو رفتن پیستون صورت می گیرد . تنظیم ارتفاع صندلی با وزن فردی که روی آن نشسته و به واسطه اهرم متصل به جک انجام می شود .

انوع جک صندلی

در دسته اول اندازه جک است که بسته به استفاده آن دارد مثلا جک های بلند در آشپزخانه ها و رستوران های سلف سرویس کاربرد بیشتری دارد اما در دسته دوم برند یا کشور سازنده مهم است که در ایران جنس چینی و تایوانی بیشتر استفاده می شود که آن هم بسته به جنس فلز آن جک متنوع است .

از کجا بفمیم جک صندلی خراب است؟!

اگر می خواهید بدانید خراب شدن جک صندلی چه علائمی دارد چند دقیقه روی صندلی بنشینید اگر نا خوداگاه ارتفاع صندلی کم شد بدانید که در جک صندلی مشکل به وجود آمده است که برای تعمیر جک صندلی  باید اقدام کنید . هنگامی که جک صندلی شما دچار آسیب دیدگی شود ممکن است تعادل خود را از دست بدهد و امکان دارد هنگام استفاده از آن بیفتید که توصیه می شود در زمان رویت چنین مشکلی از صندلی استفاده نکیند.

تعویض جک صندلی اداری بعد از پایین رفتن آن

جک قلب هر صندلی محسوب می شود چرا که اگر خراب شود شما به سختی می توانید از صندلی استفاده کنید.

برای اطلاع از قیمت تعمیرات فوم صندلی اداری با تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

نشانه های خرابی جک صندلی

  • صندلی بطور دائمی پایین می رود.
  • موقع نشستن روی صندلی، صندلی به پایین سقوط می کند و بعد از بلند شدن دوباره بالا می آید.
  • جک صندلی به سختی کار می کند و به راحتی صندلی بالا و پایین نمی رود.
  • صندلی لق می شود و هنگام استفاده از آن مدام به چپ و راست می رود حتی امکان دارد بیوفتد.
  • اهرم صندلی بسیار سفت می شود و مکانیزم صندلی دچار مشکل می شود.
  • صندلی دیگر قادر به بالا رفتن تا ارتفاع مورد نظر نیست و پایین تر می ایستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *