مبلمان اداری چیست؟ این عبارت چه مجموعه ای از کالاها و محصولات را در بر میگیرد؟

همانطور که اکثر افراد با شنیدن این عبارت در ذهن خود مجموعه ای از میز و صندلی اداری را در نظر  میگیرند. میتوان گفت که عبارت مبلمان دفتری  به گروهی از لوازم و تجهیزات اداری گفته میشود. که مهمترین انها صندلی اداری و میز اداری است و میتوان آنها را در جای جای شرکتها ملاحظه کرد. مکانهایی نظیر اتاق جلسات –سالن همایش –اتاق های پرسنل و مکان های استراحت و انتظار این محصولات اداری را شما در قالب موارد زیر میبینید. انواع صندلی اداری نظیر صندلی مدیریت-صندلی کنفرانس –صندلی انتظار و صندلیهای سالن همایش. انواع میز اداری (صرف نظر از سبک طراحی آن یعنی مدرن بودن و یا کلاسیک بودن ان). نظیر میز مدیریت –میز کارشناسی –میزکنفرانس –میز کارگروهی –میز پذیرش )

انواع پارتیشنهای اداری .که در نقش یک دیوار کوتاه و یا بلند وظیفه جداسازی واحدها را البته به همراه زیباتر کردن محیط کار بعهده دارند. انواع دیوارکوب های اداری که علاوه بر زیباتر کردن محیط کار به نوعی در کاهش سرو صدا و امن تر کردن محیط کار از لحاظ صوتی و پخش ناخواسته اخبار هم کاربرد دارند.

مبل و ملزومات اداری فقط در محل های اداری به کار نمیروند. بلکه این محصولات در مکانهای تجاری و خدماتی. نظیر رستورانها – سینماها –دفاتر وکلا  –مطب پزشکان و دندانپزشکان نیز بکار گرفته میشوند. در نظر داشته باشید که مبلمان خانگی و کاربرد آن کاملا متفاوت از مبلمان اداری است.

انواع مبلمان اداری کدامند ؟ بررسی سبک های مبلمان اداری در طراحی و تولید

انواع مبلمان اداری از لحاظ سبک در طراحی و تولید متفاوت هستند. همینطور که دانش مد و لباس و طراحی و استایل با گذشت زمان دستخوش تغییرات میگردد در بحث طراحی و تولید انواع مبلمان و ملزومات اداری و همچنین دکوراسیون دفتر کار نیز ما شاهد رشد و تغییرات روز مره هستیم. در بعضی تقسیم بندیها، انواع مبلمان اداری را بر مبنای سبک تولید طبقه بندی میکنند نظیر مبلمان اداری کلاسیک، مبلمان اداری مدرن، مبلمان اداری سنتی

در بعضی تقسیم بندیها در مورد انواع مبلمان و تجهیزات اداری بحث هزینه را در نظر میگیرند که در اینجا طبقه بندی بصورت زیر ارائه میگردد مبلمان اداری معمولی مبلمان اداری لوکس مبلمان اداری لاکچری و در بعضی تقسیم بندیها در مورد مبلمان و ملزومات اداری نیز بحث توان تولید مطرح میگردد که در اینجا مبلمان را به شرح زیر طبقه بندی مینمایند مبلمان اداری استاندارد

مبلمان اداری سفارشی این تغییرات گاهی دلایلی مانند رشد تکنولوژی و پیشرفت ماشین آلات دارند که باعث شده است تا تولید کنندگان و طراحان در پیاده سازی ایده های نابشان با مشکلات کمتری مواجه شوند و گاهی هم دلیلی مانند تغییر سلیقه و گرایشات مصرف کننده باعث میشود تا یک سبک اختراع شود.

طراحی مبلمان اداری مهمتر از تولید:

طراحی مبلمان اداری یک مقوله کاملا تخصصی و حرفه ای است. که در طول زمان رشد کرده و همواره متاثر از شرایط محیط و هنرهای روز بوده است. این مقوله بدرستی پایه تولید و ساخت انواع مبلمان و ملزومات اداری است. علم طراحی مبلمان اداری امروزه از توانایی های ایجاد شده توسط تکنولوژی .بهره های وافری برده و انواع نرم افزارهای طراحی به کمک متخصصان این شاخه از علم و هنر امده اند.

طراحان با تجربه با استفاده از انواع نرم افزارهای پیشرفته و شبیه ساز دو بعدی و سه بعدی، نظیر اتوکد، تری دی مکس و وی ری ، میتوانند بدقت فضای چیدمان و دکوراسیون اداری. را در محیط اداری شما شبیه سازی نمایند. شما با بررسی این طرحها قبل از اجرای دکوراسیون اداری، دفتر کار خود میتوانید آنچه که اتفاق خواهد افتاد را بر روی مونیتور کامپیوتر خود ملاحظه نموده. و بعد دستور شروع بکار بدهید.

مطمئن باشید اگر در زمان طراحی کلیه جزئیات یک محصول اداری بعنوان مثال یک میز مدیریت در نظر گرفته شود. در زمان تولید بدون شک یک محصول ایده ال و زیبا ساخته خواهد شد. همواره بخاطر داشته باشید در زمان طراحی یک محصول میتوانید .یک ایراد را با یک ریال حل کنید اما در زمان ساخت این هزینه میتواند میلیونها برابر شود. بنابراین قبل از اقدام به ساخت حتما از یک کارشناس خبره در زمینه طراحی مبلمان اداری بهره بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *