مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی

اگر از کمردرد، گردن‌درد و سایر دردهای موضعی حین نشستن روی صندلی‌های غیرارگونومیک در محیط کارتان خسته‌ شده‌اید و به فکر افتاده‌اید تا یک صندلی کارآمد و ایده‌آل برای خودتان تهیه کنید، بهتر است پیش از اینکه بخواهید به صندلی‌های فروشگاه‌های اینترنتی مختلف نگاهی بیندازید، با تفاوت‌های بین دو نوع اصلی صندلی، یعنی صندلی‌های مدیریتی و صندلی‌های کارمندی آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم از مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی برایتان بگوییم تا یک خرید آگاهانه در پیش داشته باشید:

به چه صندلی مدیریتی می‌گویند؟

یک صندلی مدیریتی، یک صندلی ویژه، با پشتی صندلی بلند است که حین نشستن روی آن، تمام اعضای بدن احساس آرامش و راحتی پیدا می‌کنند. از ناگفته‌های مزایای صندلی مدیریتی این است که برای سمت‌های رده بالای شرکتی ساخته شده و تمام اجزای سازنده آن قابلیت تنظیم شدن داشته و به طور کلی به یک صندلی پادشاهی شباهت دارند.

صندلی مدیریتی معمولی

به چه صندلی کارشناسی می‌گویند؟

یک صندلی کارشناسی به انواع صندلی معمولی اطلاق می‌شود که مناسب طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در محیط‌های کاری و اداری و نیز مناسب افراد مختلف است. یک صندلی کارشناسی شاید مزایای صندلی مدیریتی را نداشته باشد، اما با وجود ارتفاع کم پشتی‌شان و اینکه در همه‌شان دسته صندلی دیده نمی‌شود، برای کارمندان یک انتخاب مناسب به نظر می‌رسد.

چرا باید یک صندلی مدیریتی خریداری کرد؟

شما به چند دلیل عمده می‌توانید یک صندلی مدیریتی خریداری کنید، اگر: به دنبال یک صندلی شیک، پیشرفته و چندمنظوره برای دفتر شخصی‌تان در محیط کار یا خانه می‌گردید، در شرکت‌تان یک سمت مدیریت میانی یا ارشد دارید یا شاید هم به دنبال چنین صندلی برای شخصی با این سمت هستید، فرد قدبلندی هستید یا اینکه در کل در زندگی به دنبال بهترین‌ها می‌گردید.

مزایای صندلی مدیریتی چیست؟

جدای از اینکه حین نشستن روی یک صندلی مدیریتی شیک، راحت و باکلاس حس خوبی به افراد دست می‌دهد، در ادامه می‌خواهیم شما را با تعدادی از مهم‌ترین مزایای صندلی مدیریتی آشنا کنیم:

۱. متناسب با سلیقه و نیازی که دارید می‌توانید یک صندلی مدیریتی مناسب با ارتفاع پشت به‌اندازه، رنگ و جنس باکیفیت، ارتفاع مناسب برای قرارگیری پای‌تان در وضعیت مناسب حین نشستن و… پیدا کنید.

۲. به خاطر قابلیت تنظیم تمام بخش‌های اصلی یک صندلی مدیریتی، می‌توانید وضعیت نشستن ایده‌آل خود را حین کار در دفتر شخصی‌تان تنظیم کنید.

۳. یکی از مهم‌ترین مزایای صندلی مدیریتی این است که به خاطر ظاهر فوق‌العاده‌شان، کارفرماها و ملاقات‌کنندگان از دفتر کارتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۴. موجب می‌شود وضعیت نشستن‌‌تان اصلاح شود و دچار دردهای موضعی در ناحیه کمر و گردن نشده و در بلندمدت سلامت‌تان به خطر نیفتد.

۵. به خاطر جنس باکیفیت یک صندلی مدیریتی و گارانتی که دارند، تا سال‌ها نیازی به تعویض‌شان نخواهید داشت.

در انتخاب یک صندلی مدیریتی به چه مواردی باید توجه کرد؟

با توجه به مهم‌ترین مزایای صندلی مدیریتی که بدان اشاره کردیم، حین خرید این نوع صندلی‌ها باید موارد زیر را حتماً در نظر بگیرید:

۱. بودجه

جدای از مزایای صندلی مدیریتی که بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسند و مسئولین خرید شرکت‌ها یا مدیران را مجاب به خریدشان می‌کنند، پیش از اینکه بخواهید خریدتان را نهایی کنید، باید نگاهی به بودجه‌ تعیین‌شده برای این کار بیندازید تا مطابق برنامه‌ریزی‌‌تان پیش بروید و به علت گران‌قیمت بودن این نوع صندلی‌ها از بودجه عقب نیفتید.

صندلی کارشناسی

۲. کاربرد

آیا قرار است از این صندلی مدیریتی بیش از حد استاندارد استفاده شود؟ آیا قرار است حین نشستن روی آن خیلی جابجا شوید؟ قرار است در یک دفتر کار کوچک قرار بگیرد یا بزرگ؟ آیا با نشستن روی آن، کاربر می‌خواهد با لپتاپ کار کند یا رایانه شخصی؟ با در نظر داشتن پاسخ این سوالات و مزایای صندلی مدیریتی می‌توانید نسبت به یک انتخاب مناسب و ایده‌آل اقدام کنید.

۳. سبک

ظاهر یک صندلی مدیریتی اهمیت چقدر اهمیت دارد؟ یکی از مهم‌ترین عواملی که روسا و مدیران ارشد به آن توجه زیادی می‌کنند، ظاهر صندلی است که با اعتماد، قدرت و اعتبار برایشان برابری می‌کند. بنابراین بایستی از بین طیف گسترده صندلی‌های مدیریتی موجود در بازار به سراغ مدل‌های چرمی، با ارتفاع پشت گردنی و پشت صندلی بلند و حرفه‌ای بروید.

صندلی کارمندی

در این مقاله ما شما را با تفاوت‌های بین یک صندلی مدیریتی و صندلی کارشناسی، مزایای صندلی مدیریتی و عواملی که باید پیش از خریدشان مدنظر قرار دهید، آشنا کردیم. اگر قصد دارید برای رهایی از دست کمردردهای موضعی در محیط کار، افزایش سطح بهره‌وری‌تان و اعتباربخشی به دفتر شخصی‌تان اقدام کنید، بهتر است همین الان برای بررسی انواع صندلی مدیریتی ارگونومیک سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر مبله حامد سربزنید یا نگاهی به بخش صندلی مدیریتی فروشگاه اینترنتیما بیندازید تا تصمیمی آگاهانه و هوشمندانه بگیرید و خریدی پرسرعت و لذت‌بخش را تجربه کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *