تعمیرات صندلی اداری

نحوه استفاده صحیح از صندلی اداری و پیشگیری از خرابی آن

گذشته از کیفیت بالای صندلی اداری خریداری شده، نحوه استفاده از آن نیز می‌تواند در عمر مفید این وسیله بسیار موثر باشد. متخصصان مبله حامد پیشنهاد می‌کنند که در ابتدا سعی کنید صندلی اداری مناسبی خریداری کنید که تجهیزات آن اورجینال و با کیفیت باشند. همچنین در کنار رعایت این اصل، لازم است چند نکته مهم را در نحوه استفاده از صندلی اداری رعایت نمایید. این موارد عبارتند از:

۱- تنظیم صحیح و اصولی ارتفاع صندلی متناسب با شرایط جسمانی کاربر

یکی از موارد شایع که اصولا موجب خرابی صندلی اداری می‌شود، تنظیمات نامناسب آن برای کاربر است. لازم است که در ابتدا صندلی را متناسب با شرایط جسمانی خود تنظیم نمایید. ارتفاع مناسب صندلی به این معناست که پاهای شما باید به صورت صاف و در حالت ۹۰ درجه روی زمین قرار بگیرد و بین زانوها و لبه صندلی ۲ تا ۳ سانتیمتر فاصله باشد.

آویزان و معلق ماندن پا موجب می‌شود که شما بخواهید برای راحتی بیشتر در لبه صندلی بنشینید. همچنین ممکن است به دلیل کوتاه بودن ارتفاع صندلی پاهای شما در حالت خمیده روی زمین قرار گیرد. در این حالت طبیعی است که شما خود را عقب کشیده و در قسمت انتهایی صندلی بنشینید. در این دو حالت قطعا مکانیزم صندلی دچار مشکل خواهد شد. بنابراین بهترین راه استفاده صحیح از صندلی اداری این است که در وهله اول ارتفاع صندلی خود را به‌درستی تنظیم نمایید.

۲- روغن کاری چرخ‌های صندلی اداری

چرخ‌های صندلی اداری یکی از قطعاتی است که بیشترین کارکرد و میزان خرابی را دارد. بنابراین استفاده صحیح از آن مستلزم این است که هرچند یکبار روغن کاری شود. اگر چرخ صندلی و محور آن به موقع روغن کاری نشود، محور چرخ حالت خشکی پیدا کرده و چرخش آن دچار مشکل می‌شود. ممکن است در این شرایط محور چرخ بشکند. در اینصورت صندلی تراز نبوده و تعادل نخواهد داشت. بنابراین در فواصل زمانی معینی با روغن کاری چرخ و محور آن از آسیب این قطعه می‌توان جلوگیری کرد.

۳- مراقبت از جک صندلی

جک صندلی قطعه مکانیکی است که موجب می‌شود صندلی اداری قابلیت‌های فراوانی مانند چرخش و قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد. بنابراین اگر جک صندلی اداری شما آسیب ببیند عملا صندلی اداری شما تبدیل به یک صندلی ساده خواهد شد. لازم است با رعایت نحوه صحیح نشستن روی صندلی از شکستن این قطعه جلوگیری نمایید. توصیه می‌شود از نشستن با حرکات آنی روی صندلی خودداری کنید و اصطلاحا خود را روی صندلی پرت نکنید. زیرا این کار موجب می‌شود که وزن شما با شدت بیشتری روی نشیمن صندلی فشار وارد نماید و به این ترتیب جک صندلی آسیب خواهد دید.

۴- مراقبت از فوم و روکش صندلی

اگر فوم و روکش به کار رفته از نوع مرغوب و باکیفیت باشد، قطعا طول عمر بالایی خواهد داشت. اما متاسفانه عموما اینگونه نیست. به همین دلیل ممکن است روکش چرم صندلی شما به مرور زمان پوسته پوسته شده و پاره شود. برای جلوگیری از این موارد بهتر است هر از گاهی با استفاده از روغن مخصوص مبلمان چرم، صندلی خود را روغن کاری کنید تا دچار خشکی و پوسیدگی نشود. بهتر است از ابتدا صندلی خریداری کنید که فوم سرد در آن بکار رفته باشد. زیرا فوم سرد دوام بیشتری نسبت به فوم گرم دارد. برای اینکه فوم صندلی حالت فرورفتگی در بعضی نقاط پیدا نکند لازم است از تحمیل وزن خود به یک نقطه جلوگیری کنید و به حالت کج روی صندلی ننشیند.

خدمات تعمیر صندلی اداری در محل شامل چه خدماتی است؟

متخصصان مبله حامد قبل از اعزام به محل، با سفارش‌دهنده سرویس مذاکره کرده و در خصوص تعداد، میزان خرابی و مشکلات صندلی اطلاعات لازم را کسب می نمایند. به این ترتیب آن‌ها با تجهیزات لازم و کافی به محل خدمت مراجعه می‌کنند. در این صورت درصد بالایی از تعمیرات در محل و در اسرع وقت انجام خواهد شد. تنها مواردی که به کارگاه ارجاع می‌شود مواردی است که نیاز به تعمیرات اساسی در زمینه‌ جوشکاری و موارد تخصصی دارد. در واقع انجام این امور به دلیل نیاز به تجهیزات خاص و همچنین به دلیل ایجاد آلودگی صوتی و محیطی ترجیحا در کارگاه انجام می‌شود.

خدمات تعمیر صندلی اداری در محل شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. تعمیر و سرویس انواع صندلی‌های اداری و چرخ‌دار
 2. تعمیر سیلندر گاز صندلی اداری
 3. تعویض پد بازو (دسته) صندلی اداری
 4. تعویض چرخ صندلی اداری
 5. تعمیر و روغن کاری محور چرخ‌ها
 6. تعمیر و تعویض بالشتک و پشتی صندلی اداری
 7. تعمیر جک مکانیکی بالابر گازی
 8. تعمیر پانل و مکانیزم صندلی اداری
 9. تعمیر بازو و دسته شکسته صندلی اداری
 10. تعمیر روکش چرم و فوم صندلی

مراحل تعمیر صندلی اداری و گردان

مراحل تعمیرات صندلی اداری و گردان با توجه به نوع خرابی و ایرادی که دارد متفاوت خواهد بود. متخصصان مبله حامد با توجه به میزان خرابی قطعات سعی می‌کنند برای کاهش هزینه‌ها قطعات معیوب را تعمیر نمایند. اما اگر قطعات معیوب قابل تعمیر نباشند، آن‌ها را تعویض می‌نمایند. تمامی قطعاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد از قطعات اورجینال و از برندهای معتبر بوده و با فاکتور معتبر به رویت سفارش‌دهنده خواهد رسید.

یکی از خرابی‌های شایع صندلی اداری، نقص مکانیزم صندلی است. با توجه به تنوع مکانیزم‌های صندلی چرخ‌دار اداری تعمیرات تخصصی آن توسط تکنسین‌ها انجام می‌شود. برای آشنایی بیشتر شما در خصوص کارایی و نحوه تعمیر مکانیزم صندلی اداری توسط متخصصین مبله حامد در ادامه به شرح چند نکته می‌پردازیم؛

 

۱- مکانیزم صندلی اداری چیست و چه کارکردی دارد؟

مکانیزم صندلی چرخ‌دار اداری، قطعه مکانیکی است که در سطح مقطع صندلی و پایه و جک صندلی قرار می‌گیرد. در واقع تمامی تنظیمات صندلی چرخ‌دار توسط مکانیزم آن انجام می‌شود. این تنظیمات شامل موارد زیر می‌باشد؛

تعمیر مکانیزم و جک صندلی چرخ‌دار در سرویس تعمیر صندلی اداری در تهران

 

۲- تعمیر نشیمن صندلی اداری گردان

معمولا مشکلاتی که برای قسمت نشیمن صندلی اداری پیش می‌آید وابسته به مکانیزم صندلی است. مشکلاتی مانند فرورفتن و نشست نشیمن صندلی که ناشی از خالی شدن گاز داخل سیلندر محفظه پیستون صندلی است. در این حالت باید سیلندر گاز تعویض شود.

۳- تعمیر پشتی صندلی اداری گردان

احتمالا در هنگام خرید صندلی چرخ‌دار اصطلاح ارگونومیک بودن صندلی را از زبان فروشنده شنیده‌اید. این اصطلاح به معنای طراحی خاصی است که در صندلی‌های اداری اعمال می‌شود و ویژگی‌های خاصی مانند قابلیت تنظیم و تحرک قسمت‌های مختلف صندلی را فراهم می‌کند. یکی از قسمت‌های مهم صندلی اداری که به ویژگی ارگونومیک آن نیز مرتبط است، پشتی صندلی می‌باشد.

بعضی از صندلی‌های اداری دارای پشتی قابل تنظیم می‌باشند که با توجه به مکانیزم صندلی تنظیمات آن قابل تغییر است. به عنوان مثال در بعضی از صندلی‌های اداری، پشتی قابلیت تنظیم غیرهمزمان با نشیمن را دارد. یعنی می‌توان پشتی را طوری تنظیم نمود که در حالیکه نشیمن در حالت ثابت است، پشتی به طرفین یا به سمت عقب قابلیت حرکت داشته باشد. در مواردی که پشتی قابلیت این تنظیمات را از دست بدهد، نیاز به تعمیر و سرویس جک و یا بررسی خرابی پیچ‌ها و اتصالات آن خواهد بود. متخصصان مبله حامد در سرویس تعمیر صندلی اداری در تهران تمامی این خدمات را در اسرع وقت انجام می‌دهند.

۴- تعمیر مشکل گیر کردن و عدم چرخش درست چرخ‌ها

چرخ‌های صندلی اداری ممکن است به دلیل ورود زباله‌ها، چربی، مو و … به داخل محور و سپر چرخ‌ها قابلیت چرخیدن را از دست بدهند و در محور خود گیر کنند. معمولا بعد از جدا کردن محور چرخ‌ها تکنسین‌ها ابتدا به وسیله اسپری‌های مخصوص مانند اسپری Q20 محور را کاملا تمیز می‌کنند. به این ترتیب تمامی آلودگی‌ها و جرم‌ها از چرخ‌ها جدا شده و همچنین موجب روان شدن محور می‌شود.

چنانچه چرخ‌ها دچار خوردگی و شکستگی شده باشند، تعویض خواهند شد. برای نصب چرخ‌های جدید مراحل زیر انجام می‌شود:

۵- تعمیر پد بازو و دسته صندلی

اگر صندلی اداری دارای دسته بدون پد باشد، با توجه به جنس آن مشکلات شکستگی و یا خوردگی آن رفع خواهد شد. در صورتی که پد دسته صندلی شکافته یا پاره شده باشد، باید با توجه به الیاف به کار رفته در آن که معمولا فوم می‌باشد، تعمیر می‌شود. تکنسین‌های مبله حامد برای تعمیرات فوم صندلی اداری از بهترین نوع آن که همان فوم سرد است استفاده می‌کنند. فوم سرد دارای دوام بیشتر بوده و در طولانی مدت نیز دچار فرورفتگی و نشست نمی‌شود.

تعمیرات پایه ی صندلی

بیشترین موارد خرابی صندلی اداری

همانگونه که اشاره شد صندلی اداری یک وسیله ارگونومیک است که قابلیت‌های آن کاملا وابسته به کارکرد صحیح تمامی قطعات است. خرابی هر یک از قطعات می‌تواند در استفاده بهینه از این وسیله مشکلاتی را ایجاد کرده و برای کاربر عذاب‌آور باشد. از طرفی به وجود آمدن اشکالاتی در قطعات مکانیکی صندلی اداری به دلیل استفاده مداوم و نشستن روی آن برای ساعات طولانی امری کاملا طبیعی است. اما در این بین بعضی از قطعات به دلیل کارکرد بیشتر، ممکن است زودتر از بقیه قطعات دچار خرابی شوند از جمله؛

 1. تولید صداهای غیرمعمول در قسمت اهرم پشتی و یا چرخ‌ها
 2. هرز شدن و خرابی جک هیدرولیک
 3. شکستگی و یا گیر کردن چرخ‌ها
 4. نقص کارکرد مکانیزم صندلی و عدم چرخش نشیمن
 5. لق شدن و لنگر انداختن نشیمن
 6. شکستگی و لق شدن دسته و بازوهای صندلی
 7. مشکلات سیلندر گاز و سقوط ناگهانی نشیمن
 8. به هم خوردن تنظیمات ارتفاع به دلیل نقص مکانیزم صندلی و خرابی جک صندلی
 9. خرابی فوم و پاره شدن روکش صندلی

قیمت تعمیر صندلی اداری در محل

اساسا کار تعمیرات به منظور جلوگیری از صرف هزینه‌های سنگین انجام می‌شود. بنابراین زمانی می‌توان تعمیرات را مقرون به صرفه دانست که هزینه‌های آن قابل توجیه باشد. ما در مجموعه بزرگ مبله حامدنگاهی کاملا اقتصادی به مقوله تعمیرات داریم. به همین دلیل قیمت‌گذاری خدمات تعمیرات، با توجه به قیمت‌های مصوب و مساعد به حال سفارش‌دهنده انجام می‌شود. در صدر این صفحه قیمت تعمیر صندلی در محل کاملا به طور شفاف قابل رویت می‌باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه نهایی پس از ثبت سفارش خود به صورت کاملا رایگان با تکنسین‌های سرویس تعمیر صندلی اداری مذاکره کرده و قیمت نهایی را جویا شوید.

عوامل موثر در قیمت تعمیر صندلی اداری

گاهی ممکن است قیمت تعیین شده برای خدمات با تغییراتی همراه باشد. این تغییرات ممکن است در خصوص زیرساخت‌های فنی باشد که در لیست قیمت‌ها پیش‌بینی نشده است.همچنین در مواقعی قیمت قطعات تعویضی نیز در هزینه تمام شده تاثیرگذار است. در حالت کلی می‌توان عوامل موثر در قیمت تعمیر صندلی اداری را به شرح زیر دانست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *