ویژگی اصلی صندلی اداری مدیریتی

۳ ویژگی اصلی صندلی اداری مدیریتی با صندلی اداری کارمندی

از جمله مهمترین ویژگیهای صندلی مدیریتی داشتن پشتی بلند و زیر سری است که در صندلی های کارمندی زیر سری وجود ندارد.

با توجه به اینکه کارمندان در اداره و شرکتها به طور مداوم از صندلی استفاده می نمایند باید پشتی صندلی آنها متناسب با قد کاربر باشد نه خیلی بلند باشد نه خیلی کوتاه .

صندلی کارمندی باید دارای حالت ارتجاعی داشته باشد تا هر زمانی که کارمند احساس خستگی کرد بتواند پشتی صندلی را به عقب فشار دهد و قفل کن آن را بزند تا کمی به ستون فقرات خود استراحت دهد. معمولا حالت ارتجاعی صندلی مدیریتی نرم تر از صندلی کارمندی می باشد.

یکی دیگر از مهمترین ویژگیهای صندلی اداری مدیریتی داشتن حالت تنظیم ارتفاع است یعنی شما به راحتی با جا به جا کردن اهرم تنظیم ارتفاع در زیر صندلی، جک صندلی را در بهترین حالت تنظیم نماید.

شما با بالا و پایین بردن جک صندلی می توانید تسلط کافی به میز و کامپیوتر خود داشته باشید و خود را در بهترین موقعیت قرار دهید. بالا بردن بیش از حد صندلی باعث خواهد شد که پای شما به زمین نرسد و پای شما از حالت زاویه ۹۰ درجه خارج گردد.

در صورتیکه پای کاربر بر روی زمین قرار نگیرد باید ارتفاع صندلی را تنظیم نماید، یا از زیرپایی مخصوص استفاده نماید. در غیر اینصورت فشار زیادی روی کمر وارد می شود و فرد را دچار مشکلات فراوانی خواهد نمود.

 

صندلی-اداری

ویژگی مهم در انتخاب صندلی مدیریتی اداری

مهمترین نکته ای که در انتخاب صندلی اداری مدیریتی وجود دارد داشتن مکانیزم مناسب برای صندلی مدیریتی است. مکانیزم صندلی مدیریتی از مهمترین اجزاء صندلی می باشد که متناسب با نوع و وزن صندلی انتخاب می گردد.

معمولا صندلی های مدیریتی دارای دو اهرم می باشند که یکی از اهرم ها جهت تنظیم ارتفاع صندلی و یکی دیگر از اهرمها برای تنظیم زاویه پشتی صندلی مورد استفاده قرار می گیرد که در ۵ حالت مختلف پشتی صندلی را می توانید قفل نماید و در حالت استراحت قرار دهد.

مکانیزم صندلی مدیریتی باید تمام حالتهایی که یک مدیر از صندلی انتظار دارد را برآورد نماید. با توجه به اینکه مدیران روزانه بطور متوسط ۳ الی ۴ ساعت بر روی صندلی می نشینند باید صندلی از مکانیزم خوبی برخوردار باشد تا زمان استراحت مدیر بتواند نقش خود را بخوبی ایفا نماید.

کار کرد مکانیزم سینکرون چگونه است؟

مکانیزم سینکرون همانطور که از نام آن پیداست باعث حرکت غیر همزمان ولی هماهنگ پشتی و نشیمن می شود. به طوری که این حرکت نسبی بوده و به طور مثال اگر پشتی ۱۵ درجه تغییر زاویه بدهد نشیمن ۵ درجه تغییر زاویه پیدا می کند. مکانیزم های سینکرون به ایجاد حس راحتی بسیار کمک می کنند .

معمولا برای صندلی های مدیریتی از مکانیزم های اتوبوسی و تیلت (دو دسته) استفاده می شوند. که هر کدام مزیتهای خاصی نسبت به هم دارند و باعث ایجاد اطمینان خاطر بیشتری برای استفاده کننده است.

صندلی های مدیریتی و کارمندی دارای ویژگی های خاصی هستند که دسته صندلی یکی از آنها است. قابلیت تنظیم دسته ها یکی از مشخصه های صندلی مدیریتی ارگونومیک است که به کاربر امکان تنظیم ارتفاع دسته ها و حرکت به سوی جلو و عقب را می دهد.

هنگامی که کارمند از صندلی استفاده می نماید در زمانهایی که احساس خستگی می کند می توانند روی صندلی به پشتی تکیه دهد و دسته های صندلی را در بهترین موقعیت تنظیم نماید. تا شانه ها و کتف ها بتوانند در بهترین و راحتترین وضعیت قرار گیرند.

تفاوت مهم صندلی کارمندی اداری و صندلی مدیریتی اداری داشتن پشتی بلند صندلی است، صندلی مدیریتی با پشتی بلند حس برتری و افزایش اعتماد به نفس را برای مدیر القا خواهد کرد. معمولا در انتخاب صندلی مدیریتی از پشتی بلندتر استفاده می گردد داشتن حس برتری و برای مدیران در زمان ملاقات با میهمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برخی از صندلی های مدیریتی Office Desk Chairs دارای پشتی سر هستند که این پشت سری دارای یک تشک کوچک از جنس فوم می باشد که روی پشتی صندلی دقیقا پشت سر شخص و بالای صندلی قرارمی گیرد. اینکه در صندلی های مدیریتی از پشتی سر استفاده می شود از این جهت حائز اهمیت است که بتوانند در زمان استراحت سر را به پشتی تکیه داده و به واسطه آن فشار را از روی گردن خود بردارند که این امر کاهش خستگی را برای کارمند و یا مدیر بهمراه دارد

صندلی-اداری

مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارمندی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارمندی روکش پارچه ای صندلی می باشد. روکش پارچه ای با تنوع بسیار زیادی که در طرح و رنگ دارد می تواند با سلیقه شما برای خرید صندلی مدیریتی هماهنگ باشد. صندلی مدیریتی با روکش پارچه ای دارای راحتی و نرمی خاصی است و در زمان استفاده تعریق کمتر ایجاد می گردد.

استفاده از چرخ های ژله ای در صندلی مدیریتی باعث حرکت راحت و بدون سر و صدای صندلی بر روی سطوح می گردد. داشتن مواد اولیه خوب در تولید چرخ صندلی مدیریتی از اهمیت زیادی برخوردار است. از چرخ های طرح ژله ای و پلاستیکی برای صندلی های کارمندی مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته آخر

در این مقاله به طور کامل در مورد تفاوتهای صندلی مدیریتی و صندلی کارمندی و مقایسه آن دو پرداختیم.

صندلی های کارمندی ظاهری ساده تر و سبک تر نسبت به صندلی مدیریتی دارند همچنین از لحاظ قیمتی صندلی کارمندی خیلی ارزانتر از صندلی مدیریتی می باشد هر چه قطعات بهتری در تولید صندلی استفاده گردد بمراتب قیمت بالاتر را باید پرداخت نماید.

صندلی های مدیریتی نسبت به صندلی های کارمندی از پشتی بلندتری برخوردار هستند صندلی مدیریتی زیبایی و نرمی خاصی دارند و معمولا از فوم سرد برای کفی آن استفاده می گردد و جثه ای به مراتب بزرگتر از صندلی کارمندی دارند .

شما می توانید برای مشاوره و خرید انواع صندلی های مدیریتی و کارمندی و کارشناسی با تیم خدماتی مبله حامد در ارتباط باشید تا بهترین خرید خود را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *