چرخ در صندلی اداری چرخدار و ارگونومیک، نقشی کلیدی دارد. کیفیت چرخ ها بر تجربه شما در هنگام استفاده از صندلی، اثر مستقیم می گذارد. بالطبع هرقدر حرکت چرخ ها روان تر باشد و تأخیر کمتری داشته باشد، تجربه بهتری از صندلی اداری خود خواهید داشت. کارکرد موثر چرخ ها موجب شده تا تنوع قابل توجهی از آن روی کار بیاید. اگر تصمیم دارید یک صندلی جدید خریداری کنید یا چرخ های معیوب صندلی خود را با نمونه های جدید جایگزین کنید، لازم است تا پیش از هر چیز با انواع چرخ صندلی اداری آشنا شوید. پس با فریدصنعت همراه باشید.

چرخ در صندلی اداریقابلیت گردش در صندلی‌های اداری ارگونومیک یک ویژگی حیاتی است. اصولا صندلی‌های اداری را با پایه پنج پر و تبعا پنج چرخ تولید می‌کنند. دلیل این مسئله افزایش استحکام و تعادل صندلی است. یک صندلی اداری با پنج پایه تحمل وزن بیشتری نسبت به یک صندلی با سه یا چهار پایه دارد. به‌علاوه، احتمال واژگون شدن صندلی و زمین خوردن کاربر در صندلی دارای پنج چرخ خیلی کمتر از صندلی با سه یا چهار چرخ است.

علاوه بر تعداد، نوع و جنس چرخ نیز در کارایی و طول عمر صندلی تأثیر فراوانی دارد. بنابراین، لازم است هنگام خرید صندلی اداری به نوع و جنس چرخ‌های آن نیز دقت شود. این مشخصه‌ها به سطحی که قرار است صندلی روی آن به کار گرفته شود، بستگی دارد؛ یعنی صندلی انتخابی باید با کف محیطی که قصد استفاده صندلی در آن را دارید، متناسب باشد.چرخ صندلی اداری را به دو دسته کلی معمولی و PVC با مزیت گردش روان و استحکام بالا تقسیم می‌کنند. این چرخ‌ها از نظر جنس رویه نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

معرفی انواع چرخ در صندلی اداری
در این بخش تصمیم داریم تا شما را با تنوع گسترده ای که در چرخ صندلی اداری وجود دارد، آشنا کنیم. در یک نگاه کلی می توان انواع چرخ ها را در موارد زیر دسته بندی نمود.

انواع چرخ بر اساس نوع اتصال به پایه پنج پر

مکانیسم اتصال چرخ به پایه صندلی در مدل های مختلف آن، کمی متفاوت است. چرخ های صندلی اداری از طریق یک لوله و میله به پایه پنج پر متصل می شوند. در صورتی که میله دارای پین یا رزروه باشد، نوع اتصال متغیر می گردد. انواع اتصالات را می توان در موارد زیر برشمرد.

چرخ در صندلی اداری
چرخ در صندلی اداری

انواع چرخ بر اساس متریال به کاررفته در آن

تنوع بیشتری را تجربه کرده اند. شناخت چرخ ها بر اساس جنس به کار رفته در آنان کمک شایانی به ساده تر شدن فرآیند خرید چرخ صندلی چرخدار می کند. چرخ صندلی اداری بر حسب جنس به کار رفته در آن شامل موارد زیر می شود.

چرخ لاستیکی صندلی اداری

چرخ های لاستیکی که از جنس نایلون و پلاستیک ساخته شده اند، برای سطوح صاف با کمترین میزان نویز مناسب هستند. اگر در مطب، اداره و شرکت شما سطوح کف صاف و بدون سطح برجسته و برآمده است، می توانید چرخ های لاستیکی را برای صندلی اداری خود انتخاب کنید. این چرخ ها بر روی سطح بدون نویز به شکل کاملاً روان حرکت کرده و قابلیت قفل شدن را نیز به صندلی اداری شما اضافه می کنند. به خاطر داشته باشید استفاده از چرخ های لاستیک بر روی سطوح خشن منجر به کاهش دوام آن می گردد.

چرخ پلی پروپیلن صندلی اداری

یکی از مقاوم ترین چرخ ها در برابر آسیب های محیطی همچون سایش، نمونه های پلی پروپیلن هستند که قادرند وزن های سنگین را نیز تحمل کنند. در صورتی که حفظ دوام و کیفیت کفپوش برای شما اهمیت دارد، در انتخاب این نوع چرخ تردید نکنید. چرا که چرخ های پلی پروپیلن کمترین آسیبی را به سطح زیرین خود وارد نمی کنند. نمونه پلی پروپیلن قادرند در برابر مواد شیمیایی مضر نیز مقاوم کرده و ضربه یا فشار را نیز به خوبی تحمل کنند.

چرخ پلی یورتان صندلی اداری

در میان تمام چرخ های موجود در بازار، چرخ های پلی یورتان از تنوع رنگی بیشتری برخوردارند. همچنین این چرخ ها در برابر آسیب های محیطی مقاوم بوده و در برابر ضربه نیز مقاومت مطلوبی نشان می دهند. علاوه بر این ها حرکت چرخ های پلی یورتانی بسیار نرم و روان است. مشخصاً این نوع چرخ مزایای بیشتری در اختیار شما گذاشته و به دسترسی کاربر به فضاهای مختلف، کمک بیشتری می کند.

چرخ نایلونی صندلی اداری

چرخ های نایلونی یکی دیگر از پرکاربردترین انواع چرخ ها هستند که قادرند حرکاتی نرم، روان و کم صدا ایجاد کنند. با انتخاب این چرخ ها، حرکت کاربر بر روی سطوح مختلف، کمترین صدایی را ایجاد نمی کند. چرخ های نایلونی که با عناوینی همچون ژله ای نیز شناخته می شوند، مقاومت بالایی در برابر آسیب های محیطی دارند. این چرخ ها قادرند از سطوح زیرین خود نیز به خوبی محافظت کنند.
راهنمای انتخاب و خرید چرخ صندلی اداری

رعایت نکات زیر شما را در خرید ساده یک چرخ ایمن و مستحکم، راهنمایی می کند.
سطح زیرین چرخ را بررسی کرده و آن را به فروشنده چرخ صندلی اداری اعلام کنید.
میزان آسیب های محیطی را بسنجید. اگر تصمیم دارید تا چرخ ها را برای محیط آزمایشگاهی خریداری کنید، بهتر است سراغ نمونه پروپیلن بروید که در برابر تماس با مواد شیمیایی مضر مقاوم هستند.
قیمت چرخ صندلی اداری در گزینه های مختلف متفاوت است. پس برای تعویض چرخ های معیوب در ابتدا بودجه خود را تعیین کنید.
از مراکزی که به شکل تخصصی به فروش چرخ صندلی اداری می پردازند، خرید کنند. چرا که در این مراکز تنوع قابل توجهی از چرخ پیش روی شما قرار می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تعمیرات پایه صندلی اداری ،تعمیرات فوم صندلی اداری ، تعمیرات چرخ صندلی اداری می توانید با کلیک کردن بر روی لینک سفارش و خرید محصول را بدون هیچ گونه هزینه جانبی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *