پاسخ به سوال چطور انواع مبل حصیری را نگهداری کنیم؟ را می پردازیم فضای مدرن و راحت برای استراحت و تفریح در کنار یک دست مبلمان حصیری زیبای آن را دوچندان می کند و محیطی لذت بخش را به ارمغان می آورد.

مبلمان حصیری از یا مبلمان حصیری باغی از آن دست مبل های پرکاربرد است که تلفیقی از فضای مدرن و سنتی را ایجاد می کند.

سبک زندگی امروزی موجب شده که افراد به سبک های خاص و زیبا روی بیاورند و دکوراسیون مدرن باب میل تمامی سلیقه ها را انتخاب کنند.

استفاده از انواع مبل حصیری که با الیاف طبیعی ساخته می شوند دکوراسیون جذاب را برای شما فراهم می کند. در این مقاله به بررسی انواع مبل حصیری و نحوه نگهداری از آن می پردازیم.

مبلمان حصیری چیست؟

مبلمان حصیری از مبلمان های محبوب و پرطرفدار برای استفاده بخصوص در فضای باز است. مبلمان حصیری ممکن است از الیاف طبیعی و یا الیاف مصنوعی ساخته شود.

این نوع مبل از زمان مصر باستان استفاده زیادی داشته و از انواع چوب نی ، بید، خیزران و بامبو ساخته می شود.

مبل حصیری به مبلمان باغی حصیری پلاستیکی هم شناخته می شود به این علت که این نوع مبلمان بیشتر در فضاهای باز، خانه های ساحلی و باغ ها استفاده می شود.

این سبک مبلمان ها در حال حاضر در دکوراسیون منازل زیاد استفاده می شود و براحتی با تلفیق مسبک مدرن و سنتی می توانید فضایی با دکوراسیون امروزی و لذت بخش داشته باشید.

مبلمان حصیری برای خانه های با سبک مدرن و افراد با سلیقه خاص انتخاب خوبی است که می توانند با کمی ذوق هنری و خلاقیت دکوراسیونی جذاب داشته باشند.

مبل حصیری در کنار چند صندلی و میز جلو مبلی حصیری ترکیبی ساده و زیبا را می سازد که موجب ایجاد فضایی مهیج و طبیعی می شود و با گذشت زمان هم جذابیت خود را از دست نمی دهد.

در واقع اگر فکر داشتن دکوراسیونی هستید که به زودی از مد نیفتد و تا مدت ها زیبایی منحصر به فردی داشته باشد استفاده از مبلمان حصیری را به شما پیشنهاد می کنیم.

انواع مبلمان حصیری

انواع مبل حصیری در مدل های مختلف ساخته می شود که با استفاده از پارچه های پر نقش و نگار با طرح های متنوع جذابیت این نوع مبلمان را دو چندان می کند.

رنگ استفاده شده در پارچه مبل حصیری نیز در رنگ های تیره یا روشن است که با توجه به شلوغی یا ساده بودن طرح پارچه آن استفاده می شود.

انواع مبل حصیری در مدل ال، گرد و … ساخته می شود براساس نوع سبک دکوراسیون یا چیدمان منزل و حتی کوچک یا بزرگ بودن فضا می توانید از آن ها بهره مند شوید.

۱.مبل حصیری برای پذیرایی

مبلمان حصیری چوبی اغلب با همه نوع سبک دکوراسیونی هارمونی ایجاد می کند. البته با توجه به نوع حصیر وجنس چوب به کار رفته در مبلمان برای شرایط آب و هوایی در فصل زمستان و برای فصل باز قابل استفاده است.

۲.مبل حصیری به رنگ تیره در دکوراسیون شیک

برای ایجاد فضایی شیک در سالن پذیرایی می توان از مبل حصیری به رنگ تیره استفاده کرد.

۳.مبل حصیری مدل گرد

این مدل مبل حصیری برای فضاهای بزرگ طراحی و ساخته می شود که زیبایی منحصر به فردی به فضا می بخشد.

۴.مبلمان حصیری پارچه ای

مبلمان حصیری که در آن پارچه بکار رفته برای سبک دکوراسیون روستیک یا سنتی انتخاب مناسبی است.

۵.مبلمان حصیری رنگی

مبل حصیری- فضای باز

مبل حصیری که با رنگ های متنوع و روشن ساخته می شوند در فضایی مثل باغ و با استفاده از گلدان های زیبا می تواند تناسب خوبی ایجاد کند.

۶.مبلمان حصیری متناسب با فضای باز

قرار دادن مبلمان حصیری در فضای باز، زیبایی طبیعت را دو چندان می کند و با ایجاد تعادل بین رنگ های طبیعی با مبلمان حصیری هماهنگی خاصی ایجاد می شود .

۸.مبل حصیری ساخته شده از حصیری طبیعی

مبلمان حصیری چوبی ساخته شده از چوب خیزران، بید و … موجب کیفیت بهتر مبلمان می شود. مبلمان ساخته شده از حصیر طبیعی می تواند تا سال های زیادی دوام داشته باشد و به دلیل استفاده از الیاف طبیعی ماندگاری بیشتری دارد.

در مبلمان حصیری که با چوب طبیعی ساخته می شود می توان مبل را با رنگ های متنوع رنگ آمیزی کرد. البته در مبلمان حصیری با الیاف طبیعی برای مقاومت آن مبلمان را با پوشش هایی که در مقابل رطوبت مقاوم باشد عایق می کنند.

۹.مبل حصیری ساخته شده از حصیر مصنوعی

مبلمان حصیری از نوع حصیر مصنوعی اغلب از نوعی پلاستیک با نام رزین یا وینیل ساخته می شود که وزن سبکی هم دارد.

حصیر مصنوعی در رنگ های متنوعی از تیره تا روشن تولید می شود که برای فضای باز استفاده می شود و در برابر نور و رطوبت مقاومت بیشتری دارد.

نگهداری و تمیز کردن مبلمان حصیری هم آسان است. مبلمان حصیری را می توان به راحتی با آب و کمی صابون پاک کرد . برای راحتی بیشتر مبلمان حصیری از پارچه هایی بعنوان روکش و یا کوسن استفاده میشود.

پارچه استفاده شده در مبلمان حصیری اغلب ضد رنگ، ضد آب است و به آسانی تمیز می شود.

مزایای مبلمان حصیری

مبل حصیری یاغی

✔مبلمان حصیری رامی توان هم در داخل منزل و هم در فضای باز و باغ استفاده کرد.

✔مبلمان حصیری قابل شستشو است، البته مبلمان با حصیر مصنوعی ضد لک .ضد آب هستند.

✔مبلمان حصیری را می توان براحتی تعمیر کرد و جنس پلاستیک به کار رفته در آن در برابر شکستن و ترک خوردن مقاوم است.

✔چوب و الیاف طبیعی استفاده شده در مبلمان حصیری چوبی موجب مقاومت مبل حصیری در برابر آفات حشرات می شود.

✔مبلمان حصیری دربرابر نور، رطوبت مقاوم است.

✔مبلمان حصیری طبیعی وزن سبکی دارد و از طرفی در مقاب شکستگی و ترک خوردن مقاوم است.

✔مبلمان حصیری بدلیل استفاده از کوسن و بالش های رنگی و متنوع راحتی زیادی دارد.

چطور مبل حصیری را نگهداری کنیم؟

برای نگهداری مبل حصیری باید به صورت دوره ای و مرتب با برس گرد و غبار مبل را تمیز کنید. نگهداری از مبل حصیری موجب افزایش دوام آن می شود.

در زمستان و هوای مرطوب و بارانی مبلمان حصیری را در فضای باز قرار ندهید. یا در فضای باز در مقابل نور مستقیم آفتاب نگه داری نکنید. یا اینکه در فضای باز در مکانی دارای سقف قرار دهید.

بافت مبل حصیری را هر از گاهی بررسی کنید تا استحکام و سالم بودن آن مطمئن شوید.
چطور مبل حصیری را تمیز کنیم؟

مبلمان باغی حصیری پلاستیکی

مبل حصیری را با استفاده از پارچه نخی مرطوب و کمی مایع ظرف شویی پاکسازی کرده و رطوبت آن را بگیرید.

سخن پایانی

مبلمان حصیری برای فضاهای باز و داخل منزل انتخابی مناسب می باشد. با دقت در نگهداری و شستشوی مبلمان حصیری این نوع مبلمان مدت های طولانی قابل استفاده است.

علاوه بر شیک و زیبا بودن ؛ مبل حصیری راحتی ویژه ای را هم به همراه دارد و قیمت مبلمان حصیری هم براساس طبیعی یا مصنوعی بودن حصیر بکار رفته در آن متغیر می باشد.

در این مقاله از مبل حامد به بررسی انواع مبلمان حصیری و مزایای آن پرداختیم. انواع مبلمان حصیری در کیفیت، قیمت های مختلف تولید می شود که می توانید برای طراحی دکوراسیون با سبکی مدرن و به روز از آن استفاده کنید.

مبل حصیری به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد محبوبیت زیادی بین افراد دارد و با تنوع موجود در ظاهر، سبک و رنگ آن برای دیزاین فضای های باز و فضای داخلی منزل انتخاب مناسبی است.

 

برای انواع تعمیرات مبلمان اداری ، تعمیرات صندلی اداری شرکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *