فوم چیست ؟

فوم های مورد استفاده در صندلی و مبلمان اداری ترکیباتی شیمیایی می باشند که در کوره ها ها با حرارت های مستقیم و غیر مستقیم تولید می شوند . به هنگام تولید فوم با گاز ، در داخل پلیمر یک سلول خلع کوچکی به وجود می آید که می توند با اشکال باز ، نیمه باز و بسته در بیاید که ماندگاری فوم ها به نسبت ابر ها بالا تر هستند به همین ارزش استفاده از آن ها در کالا های مهم بیشتر است .

خانواده فوم ها به سه شاخه تقسیم بندی می شوند

در کل فوم ها به سه نوع دسته بندی می شوند که فوم پلی یورتان Foam Polyurethaneو فوم پلی اتیلن foam polyethو فوم پلی استالین Styrofoamنامگذاری می شوند .

نکته قابل توجه این است که پلی اتیلن و پلی استالین بیشتر به عنوان عایق های حرارتی و صوتی استفاده می شوند .

تعمیرصندلی اداری

تعویض ابر صندلی اداری

فوم ها هم مانند دیگر عناصر مبلمان بعد از گذر زمان و استفاده زیاد باعث فرسودگی و کهنگی می شوند که نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد اما اگر فوم صندلی شما دچار فرسودگی یا تو رفتگی شده است امروزه نیاز به تعویض کل صندلی نیست زیرا تعمیر کاران حرفه ای به راحتی می توانند برای تقویت و تعویض فوم های صندلی شما اقدام کنند که صندلی اداری شما مانند روز اول راحت و جذاب آماده نشستن شما بر روی صندلی اداری باشد . یکی از عواملی که قطعا باعث می شود شما دیگر روی آن صندلی احساس راحتی و آرامش نداشته باشید و از نشستن روی آن صندلی فراری باشید همان آسیب در قسمت فوم صندلی است پس اگر به این دلیل از صندلی فراری هستید لازم نیست آن را دور بیندازید و برای خریدن صندلی اداری جدید اقدام کنید ، همین حالا باتیم خدماتی تعمیرات تخصصی مبلمان اداری مبله حامد تماس بگیرید تا برای تعویض و یا تقویت صندلی اداری شما اقدام کنند .

انتخاب بهترین فوم برای صندلی اداری

اگر می خواهید بهترین فوم را برای تعویض فوم صندلی اداری خود انتخاب کنید باید اول با انواع فوم صندلی اداری آشنا شوید وگرنه سر خود نمی شود هر فومی را برای تعویض فوم صندلی اداری خود انتخاب کنید که در این مقاله در مورد انواع فوم و کاربرد و خواص آن پرداخت می شود . از خواص فوم مناسب جلوگیری از پوسیدیگی روکش صندلی هم می باشد و همینطور راحتی در نشستن روی صندلی اداری . فوم یا ابر مورد استفاده در صندلی اداری باید متناسب با نیاز و میزان راحتی کاربر بکار برود که در پایین به دو نوع فوم سرد و گرم و ابر صندلی اداری پرداخت خواهیم کرد .

فوم گرم:  زمان نشستن روی صندلی های اداری که از فوم گرم استفاده شده متوجه می شوید یک مقدار سخت و محکم است زیرا در این نوع فوم حالت ارتجاعی کمتری وجود .

فوم سرد:  یکی از دلایل محبوبیت و استفاده بیشتر این نوع فوم ها در صندلی حالت ارتجاعی و نرمی آن است که که طول عمر آن به نسبت فوم گرم بسیار بیشتر است و دیگر تفاوت در نوع فوم سرد و گرم در نحوه تولید آن است پس نتیجتاً بهترین فوم برای تعویض فوم صندلی اداری فوم سرد است .

تعمیرصندلی اداری

فوم سرد برای صندلی اداری

به علت استفاده غیر مستقیم حرارت در تولید این دسته از فوم ها به آن فوم سرد می گویند که به هنگام تولید آن از دمای پایین مورد استفاده قرار می گیرد که مولکول های فوم را سرد می کند و همین باعث عملکرد آن و رضایت کاربر می شود . فوم استاندارد و اصلی را برای تعویض فوم صندلی اداری را می توان در نظر گرفت . فوم سرد که به شکل ارگونومیک و استاندارد تولید شود از خواص آن می تواند به افزایش گردش خون و همینطور مراقبت از از ستوت فقرات و عضلات اشاره کرد و همینطور با پر کردن گودی کمر از سیاتیک کمر محافظت کند . فوم سرد یا نام دیگر آن فوم مموری بیشتر برای قسمت نشیمنگاه مبل بکار می رود .

فوم گرم صندلی اداری

برعکس فوم سرد در این نوع فوم در کوره از حرارت بالا و مستقیم برای تولید آن استفاده می شود که به او فوم گرم می گویند . فوگ گرم بسیار سفت تر است و حالت ارتجاعی بسیار پایین تری دارد که البته رفته رفته به مرور زمان و استفاده نرم می شود اما بهتر است بدانید خیلی طول عمر بالایی ندارد و زود خاصیت خود را از دست می دهد ، این فوم ها به معمولا در صندلی اتومبیل و ساختار مبل کارایی بیشتری دارد .

تفاوت فوم سرد و گرم

همانطور که توضیح داددیم علت نام فوم گرم این است که در دمای بالا و حرارت مستقیم تولید می شود و فوم سرد برعکس آن با دمای کم و حرارت غیر مستقیم تولید می گردد و همین باعث می شود توان ارتجاعی فوم سرد از فوم گرم بیشتر باشد که در در قسمت پشتی و دسته صندلی معمولا فوم گرم و اما در قسمت کف و نشیمنگاه از فوم سرد استفاده می شود زیرا فوم سر به دلیل ارتجاعی بودن گزینه مناسب تریی برای راحتی در صندلی اداری به شمار می آید .

تعمیرصندلی اداری

 

تعویض فوم صندلی اداری

برای تعویض فوم صندلی اداری ابتدا باید روکش یا همان رویه صندلی جدا شود و بعد به جدا سازی فوم و ابر آن بپردازیم تا جایی که فقط اسکت و کلاف صندلی باقی بماند و مرحله بعد به چسباندن فوم صندلی مشغول شد که اگر در این مرحله چسباندن فوم به خوبی انجام نشود ممکن است در قسمت پشتی و دسته و نشیمن آن بعدا به مشکل بر بخورید . زمانی که چسباندن فوم به خوبی انجام شد پارچه را روی فوم و بدنه صندلی نصب و رویه کوبی آن انجام می شود .

نحوه شناسایی فوم گرم از فوم سرد

برای شناسایی نوع فوم باید انگشتتان را روی قسمتی از فوم فشار دهید و پس از چند لحظه انگشتتان را بر روی فوم بردارید اگر جای انگشتتان باقی ماند آن فوم گرم است اما اگر جای انگشت روی فوم نمایند و دچار فرو رفتگی نشد و قدرت ارتجاعی خود را نشان داد نتیجه می گیریم فوم سرد است . نکته جالب دمای موجود است که در سرما سفت می شود و در گرما نرم تر .

مراحل تعویض ابر مبلمان اداری

هزینه و قیمت تعویض فوم صندلی اداری

نوسانات در افزایش بسیار بالای قیمت صندلی اداری باعث شده مردم اشتیاق بیشتری در تعمیر آن نشان دهند از این رو هزینه تعویض رویه فوم بسته به اندازه فوم ، نوع صندلی و دستمزد تعمیر کار دارد که پس از بررسی کامل آن کارشناسان به مشتری هزینه تعویض فوم صندلی اداری را اعلام می کنند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *