تعمیرات فوم صندلی اداری
تعمیرات فوم صندلی اداری

 

تعمیرات فوم صندلی اداری

 

در هنگام تعمیر صندلی اداری یکی از رایج ترین خرابی ها، فرورفتگی فوم یا ابر داخل آن است. برای بر طرف کردن این مشکل، برخی افراد به تعمیر گاه های مختلف می روند و هزینه های زیادی را بابت آن می پردازند، اما این کار در محل نیز صورت می گیرد و نیازی نیست صندلی را با خود به تعمیر گاه ببرید. همان طور که می دانید؛ صندلی های اداری به مرور زمان دچار آسیب دیدگی می ‌شوند و نیاز به تعمیر دارند. تقریبا در تمام اداره ها از صندلی های اداری استفاده می‌ شود، اما برخی افراد اصلا به فکر رسیدگی و نوسازی صندلی اداری نیستند و همین باعث فرسودگی و آسیب دیدن سریع تر آن ها می شود.

فوم سرد برای صندلی اداری

به علت استفاده غیر مستقیم حرارت در تولید این دسته از فوم ها به آن فوم سرد می گویند که به هنگام تولید آن از دمای پایین مورد استفاده قرار می گیرد که مولکول های فوم را سرد می کند و همین باعث عملکرد آن و رضایت کاربر می شود . فوم استاندارد و اصلی را برای تعویض فوم صندلی اداری را می توان در نظر گرفت . فوم سرد که به شکل ارگونومیک و استاندارد تولید شود از خواص آن می تواند به افزایش گردش خون و همینطور مراقبت از از ستوت فقرات و عضلات اشاره کرد و همینطور با پر کردن گودی کمر از سیاتیک کمر محافظت کند . فوم سرد یا نام دیگر آن فوم مموری بیشتر برای قسمت نشیمنگاه مبل بکار می رود .

فوم گرم صندلی اداری

برعکس فوم سرد در این نوع فوم در کوره از حرارت بالا و مستقیم برای تولید آن استفاده می شود که به او فوم گرم می گویند . فوگ گرم بسیار سفت تر است و حالت ارتجاعی بسیار پایین تری دارد که البته رفته رفته به مرور زمان و استفاده نرم می شود اما بهتر است بدانید خیلی طول عمر بالایی ندارد و زود خاصیت خود را از دست می دهد ، این فوم ها به معمولا در صندلی اتومبیل و ساختار مبل کارایی بیشتری دارد .

تفاوت فوم سرد و گرم

همانطور که توضیح داددیم علت نام فوم گرم این است که در دمای بالا و حرارت مستقیم تولید می شود و فوم سرد برعکس آن با دمای کم و حرارت غیر مستقیم تولید می گردد و همین باعث می شود توان ارتجاعی فوم سرد از فوم گرم بیشتر باشد که در در قسمت پشتی و دسته صندلی معمولا فوم گرم و اما در قسمت کف و نشیمنگاه از فوم سرد استفاده می شود زیرا فوم سر به دلیل ارتجاعی بودن گزینه مناسب تریی برای راحتی در صندلی اداری به شمار می آید .

همین حالا مطالعه کنید :  تعویض مکانیزم صندلی اداری و انواع آن

تعویض فوم صندلی اداری

برای تعویض فوم صندلی اداری ابتدا باید روکش یا همان رویه صندلی جدا شود و بعد به جدا سازی فوم و ابر آن بپردازیم تا جایی که فقط اسکت و کلاف صندلی باقی بماند و مرحله بعد به چسباندن فوم صندلی مشغول شد که اگر در این مرحله چسباندن فوم به خوبی انجام نشود ممکن است در قسمت پشتی و دسته و نشیمن آن بعدا به مشکل بر بخورید . زمانی که چسباندن فوم به خوبی انجام شد پارچه را روی فوم و بدنه صندلی نصب و رویه کوبی آن انجام می شود .

نحوه شناسایی فوم گرم از فوم سرد

برای شناسایی نوع فوم باید انگشتتان را روی قسمتی از فوم فشار دهید و پس از چند لحظه انگشتتان را بر روی فوم بردارید اگر جای انگشتتان باقی ماند آن فوم گرم است اما اگر جای انگشت روی فوم نمایند و دچار فرو رفتگی نشد و قدرت ارتجاعی خود را نشان داد نتیجه می گیریم فوم سرد است . نکته جالب دمای موجود است که در سرما سفت می شود و در گرما نرم تر .